Ibrahimovic kohtus Rootsi koondise särgis Eestiga viimati 2014. aasta 4. septembril maavõistlusmängus. Rootslased võitsid toonase kohtumise Friends Arenal 2:0, mõlemad väravad lõi just Ibrahimovic. Seejuures tegi ründetäht kahel viisil ajalugu.

Toonases kohtumises jõudis Ibrahimovic koondise särgis 50. koondiseväravani. Sellega sai temast Rootsi läbi aegade suurim väravakütt. Ta võttis alates 1932. aastast püsinud rekordi üle Sven Rydellilt, kes lõi kuningriigi eest 49 väravat. 2016. aasta jalgpalli EM-i järel koondisekarjääri lõpetanud, kuid äsja koondise juurde naasnud Ibrahimovici saldoks on nüüdseks 118 mängu ja 62 väravat.

Ründaja jõudis toona veel ühe tähiseni, kui temast sai teine jalgpallur Cristiano Ronaldo järel, kes löönud värava igal mänguminutil. Ibrahimovic sahistas Eesti vastu võrku 3. ja 24. minutil. Just 24. minuti värav aitas rootslase põneva tähiseni.

Kolmapäevast kohtumist Eesti vastu alustab Ibrahimovic pingilt. Kas ta ka väljakule pääseb, pole mõistagi teada. Eesti koondise peatreeneri kohusetäitja Martin Reim sõnas mängueelsel pressikonverentsil, et temal poleks midagi selle vastu, kui AC Milani ründaja mänguaega teeniks.

"Ma arvan, et tema vastu mängida ja eriti teda nulli peal on iga kaitsemängija unistus. Arvan, et need kaitsjad, kes väljakule lähevad, ootaks sellist võimalust põnevusega. See oleks asi, mis jääks pikaks ajaks meelde," rääkis Reim.

Eesti pole kordagi Rootsit võitnud

Pärast eelpool mainitud kohtumist on Eesti ja Rootsi kohtunud veel kahes sõprusmängus. Kaks koondist läksid kokku 2016. aasta 6. jaanuaril ning uuesti kaks aastat hiljem, täpsemalt 2018. aasta 7. jaanuaril. Mõlemad kohtumised lõppesid 1:1 viigiga.

Üldse on kaks koondist mänginud omavahel 17 korda ning Eesti pole veel kordagi suutnud rootslasi võita. Senisest 17-mängust on Eesti kaotanud 14 ja viigistanud kolm. Väravatevahe on Rootsi kasuks 54:17.

Tänane kohtumine algab Eesti aja järgi kell 18.45. Delfi kajastab matši otseblogi vahendusel.