Kaheksa parema sekka pääses ka lätlanna Anastassija Sevastova (WTA 57.), aga ta kaotas veerandfinaalis 3:6, 2:6 maailma viiendale reketile Elina Svitolinale.

Anastassija Sevastova mullu Tallinnas Merko Cupil.

Teel veerandfinaali oli Sevastova alistanud serblanna Olga Danilovici 6:1, 3:6, 7:6 (3), ameeriklanna Cori Gauffi 1:6, 6:2, 6:3, saanud rumeenlannalt Simona Halepilt loobumisvõidu ning võitnud kaheksandikfinaalis Horvaatia mängijat Ana Konjuhi 6:1, 7:5.

Kolmapäeva õhtusse jäävad veerandfinaalmängud Kanada esindaja Bianca Andreescu (WTA 9.) ja hispaanlanna Sara Sorribes Tormo (WTA 58.) vahel. Maailma teine reket, jaapanlanna Naomi Osaka kohtub veerandfinaalis kreeklanna Maria Sakkariga (WTA 25.).

Andreescu pääses veerandfinaali tänu raskele 3:6, 6:3, 6:2 võidule hispaanlanna Garbine Muguruza (WTA 13.) üle. Sorribes Tormo oli 16 parema seas tulemusega 6:4, 0:6, 6:1 üle tuneeslannast Ons Jabeurist (WTA 30.). Sakkari alistas kaks tundi ja 40 minutit kestnud matšis 6:4, 2:6, 7:6 (8) ameeriklanna Jessica Pegula (WTA 33.), päästes kuus matšpalli.

Poolfinaalid, mis algavad Eesti aja järgi neljapäeval kell 22.00 ja reedel 3.30 varahommikul, on otsepildis nähtavad Delfi TV-s, samuti ka finaal laupäeval, 3. aprillil kell 20.00.

Turniiri suurfavoriit on praeguseks 23 mängu järjest võitnud Osaka, kes Miami Openil mängib veerandfinaalis esmakordselt. Kaheksandikfinaalis oli Osaka tulemusega 6:3, 6:3 üle belglannast Elise Mertensist, kes ring varem alistas kolmes setis Anett Kontaveidi.

Alates 2000. aastast on 23 või rohkem matše järjest võitnud veel vaid Venus Williams, Serena Williams, Victoria Azarenka ja Justine Henin.

Barty ja Osaka pole omavahel kohtunud alates 2019. aastast, kui Pekingi turniiri finaali võitis Osaka. Naiste omavaheliste mängude ajalugu ulatub 2014. aastasse ning seis on 2:2. Mõistagi ei saa maailma edetabeli kaks esimest MIamis omavahel kohtuda enne finaali.