Avasetis võitis Osaka kahel korral Mertensi pallingu, asus 5:1 juhtima ega andnud enam edu käest. Teises setis tegi jaapanlanna otsustava murde seitsmendas geimis ja murdis uuesti ka viimaseks jäänud üheksandas geimis.

Osaka sai mängu jooksul 14 murdepalli, millest realiseeris viis. Üheksa topeltviga teinud Mertens jõudis nelja murdevõimaluseni, millest kasutas ära kaks.

Osaka veerandfinaali vastane tuleb paarist Maria Sakkari (WTA 25.) - Jessica Pegula (WTA 33.).

Maailma edetabelijuht Ashleigh Barty alistas täna 14. asetusega Victoria Azarenka 6:1, 1:6, 6:2 ja kohtub järgnevalt 7. paigutusega Aryna Sabalenkaga, kes sai Marketa Vondrousovast jagu kindlalt 6:1, 6:2.

Veerandfinaali on jõudnud ka Elina Svitolina (WTA 5.), kes võitis Petra Kvitova 2:6, 7:5, 7:5.