Juuso Roihu kokkuvõte võistlusest: „Regatt koosnes kolmest kvalifikatsiooni- ja kolmest finaalsõitude päevast. Vorm oli meil hea ja olime kevadel saanud trenni teha nii nagu plaanisime. Esimesel kvalifikatsioonipäeval oli meil üks protestiolukord, kus inglased meid protestisid piiripealse olukorra eest ja meid diskvalifitseeriti selles sõidus. Selle tulemusena me kuldlaevastikku olümpiakonkurentsi ei pääsenud, vaid pidime jätkama hõbelaevastikus. Hõbelaevastikus tegime head sõitu ja võistluse teise poolega võib igati rahule jääda. Olümpiakohtadele käis meil võitlus põhiliselt Iiri, Belgia ja Itaalia paatkondadega ning soovime õnne Iirimaa paatkonnale, kellel õnnestus regatt väga hästi ja kes sai siit olümpiakoha.”

Henri Roihu lisas omalt poolt: "Meil on viimastel võistlustel olnud tavaks võidelda 25. koha piirimail ja nii nagu eelmise aasta Euroopa meistrivõistlustel nii ka siin jäime ühe punktiga kuldlaevastiku ukse taha. Hõbelaevastikus suutsime konkurente kindlalt edestada”.

Treener Maria Veessaare kommentaar: „Oleme viis aastat treeninud poistega 49er klassis ja areng on toimunud igal aastal nii kiires tempos, kui on olnud võimalik meie oludes. Selle talve ettevalmistus läks nii nagu me lootsime, saime konkurentidega treenida ja võistelda Vilamouras. Siia oli tulnud seitse tugevat Euroopa riiki, kes veel ei olnud saanud olümpiapääset. Mõned neist olid meist siiski tugevamad ja oleksime pidanud jõudma esikolmikusse, et siit olümpiakoht saada. See ei olnud meile siin veel jõukohane.”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid