Tänase etapi võitis ka eile võidutsenud valitsev naiste maratoni maailmameister itaallanna Chiara Teocci. Teisel kohal lõpetas Nina Benz ja kolmas oli Šveitsi rattur Ramona Forchini.

„Start oli esialgu uimane, aga kohe esimesel tõusul tõsteti tempot ja kuna ma teadsin, et läheb singli peale, siis üritasin etteotsa hoida. Singlitel sain enda tempos ees sõita. Peale seda algas esimene tõsisem tõus ja jäin neljandale positsioonile. Tehnilisematel laskumistel kippusin kolmikust maha jääma, aga üritasin neile pidevalt uuesti tuulde saada," meenutas Lõiv sõidu algust. "Peale esimest joogipunkti hakkas vahe kasvama ning sõitsin oma tempos edasi. Üksi jäädes kippus tempo alla minema ning polnud ka ühtegi meesratturit, kelle tuulde võtta. Nii ma seal sõitsin, kuni lõpuks jõudsin teise joogipunkti, kus kuulsin, et vahe esimestega on pisut üle kahe minuti ja tagumistega 30 sekundit (hiljem tuli välja, et 2:30).“

„Peale seda hakkasin tempot tõstma ja mõtlesin vaid, et tagumised mind kätte ei saaks. Tegin ühes asfaldikurvis korraliku kukkumise kiviklibul ning peale seda tundus, et tagarehv “ujub”. Lõpuni oli umbes 10km ja tundus, et ikka laseb sõita ning otsustasin mitte seisma jääda. Kui sõita jäi veel 5km, oli rehv täiesti tühi ja jäin esimest korda seisma. Otsisin auku, aga ei leidnud. Seejärel hakkas lõpulaskumine, mida sõitsin oma kalli velje peal. Samal ajal mõtlesin, et äkki ikka peaks veel proovima seda uuesti lappida ja lisama õhku. Korra jäin seisma, aga auku ikka ei leidnud, misjärel andsin alla ja sõitsin edasi. Järgmine hetk tuli tagant punt mehi, kellest enamik möödusid minust kenasti, aga üks mees otsustas ikka mulle otsa sõita ja tõmbas mu korralikult üle pea. Nii ma 2km enne lõppu seal külakuhjas jälle olin. Enam hullemaks minna ei saanud ja kulgesin lõpuni. Kukkumise korraldanud mees aitas natuke veel vedada ja elas mulle kaasa,“ võttis Lõiv tänase emotsionaalse sõidu kokku.

Järgmistel päevadel on kavas: 27. märtsil 93 km, 28. märtsil 48 km.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid