MÄNGU KÄIK:

Miamis 22. asetuse saanud Kontaveit, kes avaringis oli vaba, alustas matši topeltveaga, kuid võitis siis järgmised neli punkti, saades siiski kindla geimivõidu. Esimese servimurde tegi ta juba neljandas geimis ning kuigi ta kohe järgmise enda pallingugeimi kaotas ja Cirsteal seejärel 3:3 viigistada lasi, tuli kaheksandas geimis ka teine servimurre. Geimi lõpetuseks hoidis Kontaveit oma servi juba nulliga.

Teises setis hoidsid mõlemad naised oma servi kuni kaheksanda geimini, mil nähti kolme järjestikust servimurret, kahte neist Cirstea esituses: Kontaveit jäi 3:5 taha, murdis tagasi 4:5 peale, aga kaotas enda pallingugeimi seti lõpetuseks pärast 30:30 viigiseisu.

Kolmandat setti alustas Kontaveit kahe murdega ning läks enda servi nulliga hoides ka 4:0 ette. Cirstea tegi kuuendas geimis ühe servimurde tagasi, võttes 2:4 järgi. Kolmas järjestikune geimivõit vähendas rumeenlanna jaoks geimide vahe juba minimaalseks 3:4.

Enda servigeimis loovutas Kontaveit vastasele vaid ühe punkti ning läks 40:0 juhtima ka Cirstea servigeimis. Rumeenlanna päästis kolm järjestikust matšpalli ning pärast Kontaveidi eduseisu haaramist veel neljandagi, kuid viienda matšpalli realiseeris eestlanna võiduks!

STATISTIKA JA JÄRGMINE VASTANE:

Tund ja 46 minutit kestnud mängus lõi Cirstea 3, Kontaveit 1 serviässa, rumeenlannal kogunes 4, Kontaveidil 2 topeltviga. Esimese servi protsent oli rumeenlannal ühe pügala võrra kõrgem (67 vs 66), aga esimeselt servilt sai Kontaveit 4 punkti rohkem (36/48 vs 32/56 ehk 75% vs 57%).

Kontaveidil tekkis 12 murdevõimalust, millest realiseerida õnnestus 6, Cirstea kasutas 5-st murdepallist ära 4. Kõikidest punktidest, mida mängiti kokku 156, võitis Kontaveit 85 ja Cirstea 71.

Järgmises ringis ehk 1/16-finaalis läheb kahest eestlannast ainsana konkurentsi jäänud Kontaveit vastamisi belglanna Elise Mertensiga (WTA 17.). Tõenäoliselt peetakse see mäng pühapäeval, sest laupäevases ajakavas seda veel pole.

Kontaveit ja Mertens on omavahel kohtunud kolmel korral, kusjuures kaks viimast mängu (2019 Sydneys ja 2018 Zhuhais WTA Elite Trophy turniiril) lõppesid belglanna samaskoorilise võiduga 6:3, 6:1, 2017. aasta Bieli turniiri veerandfinaalis sai Kontaveit 7:5, 6:7 (2), 6:1 võidu.

Mertensi ja Kontaveidi mängu võitja võib kaheksandikfinaalis kohtuda maailma teise reketi Naomi Osakaga.

MÄNGU EEL:

Kohtumine peetakse viienda väljaku neljanda mänguna. Meie aja järgi kell 21.55 algas neist kolmas mäng, kus kohtusid Petra Martic (WTA 21.) ja Anna Kalinskaja (WTA 115). Kaks ja pool tundi kestnud lahingu võitis Kalinskaja 5:7, 6:2, 7:6 (7:4). Seega pääses Kontaveit platsile alles pärast südaööd.

Kontaveit oli esimeses ringis vaba, Cirstea alistas Katrina Scotti (WTA 443.) 6:2, 6:2.

Kontaveit on Cirsteaga karjääri jooksul kohtunud kolmel korral, kõik matšid on võitnud eestlanna. 2016. aastal jäi ta Poitiers' turniiril peale 6:4, 6:4, 2020. aastal Dubais olid Kontaveiti võidunumbrid 6:1, 6:3 ning alles kaks nädalat tagasi, 9. märtsil samuti Dubais 6:4, 7:5.