G-alagrupi avamängus alistas Türgi koduväljakul 4:2 Hollandi. Võitjate sangariks kerkis kolm väravat löönud Burak Yilmaz.

G-alagrupis teenisid võidu veel Norra ja Montenegro. Norralased olid võõrsil 3:0 paremad Gibraltarist ning Montenegro mängis võõrsil 2:1 üle Läti. Gibraltari mängumehed võisid vähemalt selle üle rõõmustada, et nad suutsid kuival hoida Euroopa ühe ohtlikuma ründaja Erling Braut Haalandi.

Suurtest vutiriikidest alustas kaotusega ka eelmise MM-i finalist Horvaatia, kes jäi võõrsil 0:1 alla Sloveeniale. H-alagrupi kohtumises lõi ainsa värava Luganos palliv poolkaitsja Sandi Lovric.

H-alagrupis teenis võidu ka Venemaa, kes alistas võõrsil 3:1 Malta. Küpros ja Slovakkia tegid 0:0 viigi.

Pettumusega alustas ka Prantsusmaa, kes viigistas koduväljakul 1:1 Ukrainaga. D-alagrupi kohtumises viis Antoine Griezmann võõrustajad 19. minutil juhtima. 57. minutil viigistas seisu Sergei Sõdortšuk.

Viigiliselt lõppes ka teine D-alagrupi kohtumine – Soome ning Bosnia ja Hertsegoviina tegid 2:2 viigi. Soomlaste mõlemad väravad lõi taas Teemu Pukki.

A-alagrupis alustasid võidukalt Portugal ning Serbia. Portugal mängis 1:0 üle Aserbaidžaani, Serbia alistas 3:2 Iirimaa. A-alagrupis pallivate meeskondadega mängib läbi ka MM-i võõrustaja Katar, kes alistas avamängus 1:0 Luksemburgi.

E-alagrupis alustas lisaks Tšehhile võidukalt ka Belgia. Kui Tšehhi mängis 6:2 üle Eesti, siis Belgia alistas koduväljakul 3:1 Walesi.