See, mis täna juhtus, oli üsna ootamatu. Seeria alguses kloppis Selver ju Saaremaad. Kaks nädalat tagasi juhtis Selver Saaremaa vastu nii seeriat kui ka kolmandat mängu 2:0 ja evis ka matšpalli, ometi suutsid sitked saarlased kaotusseisust välja tulla ja võita 3:2. Seejärel pani koroonaviirus seeria sundpausile.

Täna Audentese spordihallis oli aga kõik nagu peegelpildis - Saaremaa alustas kohe väga agressiivselt ja otsusekindlalt ning tegi, mida ise tahtis. Põnevaks läks vaid kolmas geim, viimane viigiseis oli 19:19.

Hindrek Pulk tõi võitjatele 18 punkti (+10), 10 punkti lisasid nii Keith Pupart (+7), taas nurgaründajana tegutsenud Markus Uuskari (+2) ja Sauli Severi Sinkkonen (+9), Wennder Lopesi arvele jäi 8 silma (+4). Sidemängija Filip Despotovski klapp temporündajatega oli imeline - Sinkkonen lõi maha 7 tõstest 7 ja Lopes 9st 8.

Selveri resultatiivseim oli Kristo Kollo (15; +11), 8 punkti kanti nii Mihkel Varblase (+5) kui ka kahvatult esinenud Renee Teppani (-2) arvele. Selveri ärakukkumine oli kollektiivne ja sai alguse kehvast servivastuvõtust (Selveril 39%, Saaremaal 46%) ja see kandus edasi ka rünnakule (Selveril 41%, Saaremaal 54%).

Teisest poolfinaalist edenes finaali Tartu Bigbank. Alar Rikbergi hoolealused alistasid Pärnu VK 3:0, 3:1 ja viimases mängus oli suvepealinna esindus kahe sidemängija haiguse tõttu sunnitud andma loobumisvõidu.