Algselt viiemänguliseks planeeritud Balti liiga nädalavahetus kahanes vaid kahele kohtumisele, kui HC Kehra/Horizon Pulp&Paper lükati järjekordselt koroonaviiruse tõttu rööbastelt maha. Lisaks ei saanud logistiliste probleemide tõttu Eestisse sõita Alytuse Varsa-Stronglasas.

Tubli tagaajamine Viljandile punktilisa ei toonud

Viljandi HC läks tähtsale kodumängule Leedu meistrivõistluste liidri Vilniuse VHC Šviesa vastu ilma ühe olulise lülita, sest koroonaviirusest tingitus karantiinis oli Rasmus Ots. Seetõttu seisis kõik 60 minutit väravapostide vahel seni napilt mänguaega saanud ja alles 16-aastane Kaidar Keres.

Mõlemad meeskonnad alustasid kaitses hästi ning väravaid saadi peamiselt kiirrünnakutest. Mulgid juhtisid 2:1 ja 3:2, kuid jäid siis tagaajaja rolli. 15. minutil juhtisid külalised 7:4, ent kaugemale eest Viljandi vastaseid ei lubanud. Hästi hakkas tabama vahetusest sekkunud Hendrik Koks ning 24. minutil tõi Mihkel Lõpp tabloole viiginumbrid 11:11.

Viljandil oli võimalus juhtimagi minna, ent puhkama mindi seisul 13:13. Teise poolaja algus ei sujunud võõrustajatel kuidagi, jäädi kahe väravaga jälle taha, aga kaks tabamust Sten Maasalult viigistasid seisu. Šviesa põgenes jälle paari väravaga eest, 51. minutil juhtisid leedukad 24:20.

Alla kodumeeskond ei andnud, Aleksander Pertelson viskas 55. minutil 25:23, aga võidu või viigini ei jõutud ning Šviesa võitis 29:25. Maasalu ja Koks said Viljandi kasuks kirja viis ning Pertelson ja Lõpp neli väravat. Valdas Drabavičius tabas võitjate poolel seitse korda.

"Rasmuse eemalejäämine oli loomulikult valus, aga Kaidari partii kohta pole midagi halba öelda," sõnas Viljandi peatreener Marko Koks. "Mängisime selgelt paremini kui kolm nädalat tagasi Leedus, aga pisiasjade taha jäi täna. Palju realiseerimata võimalusi, sealhulgas mõlemad karistusvisked ja rumalad pallikaotused olid kaotuse põhjused."

Nooruslik Tapa võitles, kuid kaotas Leedu meistrile

Laupäevases avamängus sõitis SK Tapa/N.R. Energy vägagi noore koosseisuga külla Klaipeda HC Dragunasele. Mingit aukartust valitseva Leedu meistri vastu noored tapalased ei tundnud ning alustasid kohtumist hästi. Kaitses mängiti agressiivselt, rünnakul visati julgelt ja puuduvat põhiväravavaht Mikola Naumi asendanud Madis Valk tõrjus suurepäraselt.

Endrik Jaanis viis külalised 1:0 ja Markus Roosipuu 3:2 juhtima. Leedukad haarasid siis küll ohjad ja said paariväravalise edu, ent Tapa vähendas korduvalt vahe minimaalseks. Roosipuu 25. minutil seisu 12:11 toonud värava järel jäi aga Tapa poolaja lõpuni kuivale. Visked maandusid pidevalt blokki, Dragunas karistas kiirrünnakutega ning läks 17:11 ette.

Teise pooltunni algul kasvatas kodumeeskond vahet veelgi. Ilja Kosmirak lõpetas küll tapalaste kümneminutiliseks veninud väravapõua, aga 42. minutil juhtis Dragunas 23:13. Viis minutit hiljem tõi Kosmirak külalised korra seitsme värava kaugusele, tabades seisuks 24:17, kuid lõpuni jõudu ei jätkunud.

Dragunas sai kindla võidu tulemusega 35:21 ning nihkus liigaliider Põlva Servitile kahe punkti võrra lähemale. Kosmirak viskas Tapa kasuks kuus, Roosipuu neli ning Jaanis ja Sten Reinvart kolm väravat. Vastastel tabas Lukas Juškenas viis korda.