Eilses intervjuus Delfile ütles jalgpalliliidu infojuht ja distsiplinaarkomisjoni liige Mihkel Uiboleht, et komisjon koguneb virtuaalselt tõenäoliselt teisipäeval, kuid seda täna ei juhtunud.

"Suhtlesime tänase päeva jooksul mitu korda õiguskaitseorganitega, andes neile veel täiendavat informatsiooni. Jätkasime oma distsiplinaaruurimisega. Vestlesime mitme inimesega, kes andsid meile veel mõneti uut ja mõneti varasemat täiendavat infot. Valmistame ette kogu materjali, et kutsuda komisjoni koosolek kokku sel nädalal ning sel koosolekul langetada ka otsus," lausus Uiboleht täna.

Reedel alustatud distsiplinaaruurimises andis alaliit Kalju klubile ja Getuliole selgituste andmiseks aega esmaspäeva kella 17-ni. Tähtajaks laekusid vaid klubi selgitused, mille sisu pole alaliit nõus hetkel avalikkusega jagama. Getulio esindaja, vandeadvokaat Robert Sarv soovis nädal aega ajapikendust.

"Hoolimata sellest, et treeneri selgitusi esmaspäevaks ei tulnud, on tal endiselt võimalus neid esitada ning sellega on kursis ka tema esindaja. Kuna menetlus veel käib, on mõistagi kõigil, ka Kaljul võimalik oma selgitusi täiendada," lisas Uiboleht.

Uiboleht pidas tõenäoliseks, et kui Getulio suhtes sel nädalal distsiplinaarotsus langetatakse, siis Kalju suhtes läheb menetlus veel edasi.

Eesti jalgpalli liit edastas eile distsiplinaarmenetluse käigus kogutud ja seksuaalsele väärkohtlemisele viidata võivad uurimismaterjalid politseisse ja prokuratuuri.

--------

Täiendatud kell 21.23:

Delfi palus kommentaari ka Fredo Getulio Aurelio esindajalt Robert Sarvelt, kes vastas e-kirja teel küsimusele EJL-ile selgituste saatmata jätmise kohta:

"Pole võimalik vastata, kui pole teada, millele vastust oodatakse. Ametlikus menetluses ei saa mängida peitust. Jalgpalliliit hoiab ainsat inimest, kellele nad peaksid infot jagama ja temaga koostööd tegema, pimeduses ja teadmatuses. Olen saatnud nii esmaspäeval kui ka täna hommikul jalgpalliliitu kirjad, kus palusin ametlikult infot ja selgitusi. Nüüd (ehk tõesti mõned kümned minutid tagasi) sain siis kirja, kus viidatakse uuesti meedias avaldatud artiklitele! See lihtsalt ei tundu päris menetlus olevat. Osa infost üldse ei väljastata, sest see on väidetavalt konfidentsiaalne. Samal ajal paisatakse avalikkuse ette, et „oleme kogunud seda ja teist“. Mida me siis omalt poolt ütleme? Seni oli ainus "alus" selgituste andmiseks ja võtmiseks EJL-i kiri, kus paluti meedias avaldatud kuulujutte kommenteerida. Nagu päriselt või?"

"Samal ajal laseb EJL jupp jupi kaupa muudkui uut soppa Soccerneti vahendusel laivi, ka see pooltõde on osa sellest kampaaniast. Kusjuures enne, kui inimene ise saab enda kaitseks midagi öelda. No ei tundu aus mäng. Tundub lausa uskumatu, et kõigepealt maalitakse avalikkuse ees absurdne pilt poolikute faktidega, seejärel oodatakse „ametlikku“ vastust?! Wow, võtab lihtsalt sõnatuks. Uskumatu eeskuju. Ühiskond on lõhki, meeletu kahju klubijalgpallile."

"Kordagi pole jalgpalliliidult kuulnud sõnagi poolte lepitamisest, kuigi erapooletult organilt võiks just raskes olukorras oodata, et ta toob pooled kokku ja lõpetab konfliktiseisu, mitte ei aja asja hullemaks," jätkas Sarv.

"Kordagi pole jalgpalliliidult kuulnud selle kohta, et nad koguvad kogu tõde, mitte ainult ühepoolseid süüdistusi. Tundub olevat erapooletu suhtumine ja menetlus, aga viimast ütlen siis sarkasmiga."

"Kordagi pole avalikkusele selgitatud, mida nad uurivad, kui kõik avalikkuses kajastust leidnud teod on aegunud. Näiteks ütleb jalgpalliliidu "Distsiplinaarinspektori ja komisjoni reglement" punkt 11.2: "Inspektor alustab distsiplinaarasja uurimist lähtuvalt Artiklist 10.1 arvestades Määruse Artiklis 6 sätestatud aegumistähtaegasid." EJL peab tõsiselt selgitama, millega EJL praegu tegeleb ehk kuidas on võimalik küsida vastust millegi suhtes, mida nad ise enda korra järgi menetleda ei tohi," kirjutas Sarv.

"Kordagi pole seni selgitatud, kuidas uuritakse 2015. aasta algusest kehtima hakanud aktide alusel 2014. aastal ja varem juhtunud sündmuseid. Sel põhjusel palusin ka vastavad aktid edastada. Seda pole siiani tehtud."

"See kõik kokku on järjekordne ametiisikute spordi miinusprojekt, sest rahva raha kulub teiste elutöö lammutamisele, mitte spordi arendamisele," lõpetas Sarv.