Esimeses paaris alistas Muguruza Mertensi 6:4, 7:6 (7:5). Hispaanlanna vajas lausa seitset matšpalli, et kohtumine lõpetada. Esimest korda oli ta võimalus võit vormistada teises setis 5:3 eduseisus, kuid Mertens suutis siis tema pallingu murda ja lõpuks seti kiiresse lõppmängu viia. Seal päästis belglanna 3:6 kaotusseisust kaks matšpalli, kuid kolmandat enam mitte.

Kaheksa topeltveaga patustanud Muguruza realiseeris 13-st murdepallist viis (38%). Mertensil oli murdevõimalusi kümme ja ta kasutas neist ära neli (40%). Kohtumine kestis kaks tundi ja seitse minutit.

Barbora Krejcikova (WTA 63.) alistas teises poolfinaalis Jil Teichmanni (WTA 54.) 7:5, 6:2. 25-aastane tšehhitar sai suurepäraselt hakkama Teichmanni murdepallidega, päästes neist 11-st kümme. Ise realiseeris Krejcikova üheksast murdevõimalusest neli.

Muguruza ja Mertensi mäng täispikkuses:

Krejcikova ja Teichmanni mäng täispikkuses:
Mängude eel

Muguruza sai eile veerandfinaalis 3:6, 6:3, 6:2 võitu Arina Sabalenkast (WTA 8.), kes kaheksandikfinaalis oli alistanud Anett Kontaveidi (WTA 24.).

Hispaanlannale oli see teine võit järjest Sabalenka üle. Eelmise nädala Doha turniiril oli ta valgevenelannast jagu saanud kaheksandikfinaalis numbritega 6:2, 6:7 (5), 6:3.

Kui Kontaveidi vastu oli Sabalenka esimese servi väljakule jätnud 71%-ga, siis eile oli see number vaid 57%. Esimese servi punktidest realiseeris ta küll 70%, kuid kui mäng jäi teisele servile, sai ta 38-st punktist vaid 13 (34%). Teise seti teise servi punktidest võitis ta vaid 18% (2/11), otsustavas setis 36% (5/14). Muguruza serviprotsendid: 1. serv 59%, 1. servi punktid 80%, 2. servi punktid 47%.

Belglanna Mertens oli oma veerandfinaalis 5:7, 7:5, 6:0 parem ameeriklannast Jessica Pegulast (WTA 36.). Teel veerandfinaali oli ta alistanud bulgaarlanna Viktorija Tomova, ameeriklanna Shelby Rogersi ja prantslanna Caroline Garcia.

Muguruza alustas Dubai turniiri võiduga rumeenlanna Irina-Camelia Begu üle ning sai settigi loovutamata jagu ka ameeriklannast Amanda Anisimovast ja poolatarist Iga Swiatekist.