Tokyo olümpial mõlemal alal osalemine on võimalik, aga selleks tuleks Miller-Uibol kahel korral võistelda kahel päeval järjest. Meestel on see lihtsam, järjest tuleb joosta ühel korral.

Bahama olümpiakomitee tegi korraldajatele ettepaneku ajakava kohendada, aga see ei läinud läbi. Mitmevõistleja Maicel Uibo abikaasa ütles pärast uudise kuulmist väljaandele The Times, et ülisuure tõenäosusega kavatseb ta seetõttu 400 meetri jooksust loobuda.

400 meetri jooksus oleks ta püüdnud kaitsta 2016. aasta Rio olümpiamängude kuldmedalit.

"Oleksin väga tahtnud oma tiitlit kaitsta ja samal ajal võita ka 200 meetri jooksu kuldmedal. 200 meetris pole see mul (suurvõistlustel) veel õnnestunud," rääkis 26-aastane Miller-Uibo.

"Meestel on kuldse duubli võimalus olemas, sest nende ajakavad nii palju ei kattu. Kui naistele oleks loodud samad tingimused, oleks kõik korras. See oli kõik, mida palusime," lisas ta.

Miller-Uibo püüdis kuldset duublit teha 2017. aasta Londoni MM-il, aga siis pidi ta leppima 200 meetris pronksmedaliga, 400 meetris jäi ta neljandaks.

1996. aastal peetud Atlanta olümpial läksid 200 ja 400 meetri kullad nii naiste kui ka meeste seas samadele sportlastele. Meestest noppis mõlemad esikohad Michael Johnson ja naistest Marie-Jose Perec. Hiljem pole seda suutnud ükski kergejõustiklane.

Tokyo olümpiamängud peetakse 23. juulist 8. augustini.