Olümpiareitingus 46. kohta hoidev Kaljulaid alistas esimeses ringis Peruu esindaja Yuta Villar Galaretta. Teises ringis sai ta jagu Mongoolia sportlasest Altanbagana Gantulgast. Kolmandas ringis oli Kaljulaid parem tšehhist David Klammertist. Veerandfinaalis jäi eestlane aga alla Aserbaidžaani sportlasele Mammadlhi Mehdiyevile.

Lohutusringis ootas 25-aastast Kaljulaidi ees 2015. aasta maailmameister, Lõuna-Korea sportlane Donghan Gwak. Ipponi võtte abil võidu teeninud Kaljulaid pääses võitlema kolmanda koha peale. Otsustavas matšis pidi ta siiski ungarlasele Krisztian Tothile alla vanduma. Seega jäi eestlane viiendat kohta jagama.

Teise pronksmedali teenis veerandfinaalis Kaljulaidi konkurentsist lülitanud Mehdiyev. Kuni 90 kg kaaluklassis võidutses jaapanlane Kenta Nagasawa, kes alistas finaalis kodus võistelnud Davlat Bobonovi.