Kontaveit kaotas pool tundi kestnud esimese seti 3:6. Eestlanna jäi 1:5 kaotusseisu, võitis seejärel kaks geimi järjest, aga Kvitova murdis seti lõpetuseks kindlalt Kontaveiti pallingu.

Teine sett algas vastastikuse servimurdmisega ning oli veel viigiline seisul 2:2, kui Kontaveit kahe järjestikuse murdega 5:2 ette läks. Kuigi järgmises geimis kaotas ta ise oma pallingu, olles AD:40 seisul omanud ka settpalli, murdis ta kohe järgmises geimis vastu ja vormistas setivõidu kolmanda settpalli pealt.

Kolmandas setis nähti nii nagu teiseski taas kuut servimurret, millest esimesed kaks tegi 3:0 juhtima asunud Kvitova. Kui Kontaveit seisudeks 1:3 ja 2:4 tagasi murdis, jäi ta mõlemal korral oma pallingugeimis hätta. Oma viimases servigeimis kinkis Kvitova eestlannale vaid ühe punkti.

Kvitova lõi 6 serviässa ja tegi 7 topeltviga, Kontaveidil kogunes ässasid 3 ja topeltvigu 6. Esimene serv õnnestus Kvitoval 58%-liselt ning esimese servi punktidest võitis tšehhitar 57%. Kontaveidi esimene serv jäi tihedamini mängu (66%), kuid sellelt võidetud punktide protsent oli madalam (49%). Teiselt servilt võitis Kontaveit vaid 38% punktidest (Kvitova 42%). 10-st murdepallist realiseeris Kontaveit 7, Kvitova 16-st 9.

Kontaveit lõi 27 äralööki ja tegi 18 topeltviga, Kvitoval olid samad näitajad 31 ja 24.

Enne matši: Kontaveit on käimasoleval turniiril alistanud tänavuse Austraalia lahtiste finalisti Jennifer Brady ning endise maailma esireketi Angelique Kerberi. Mõlemast vastasest sai eestlanna jagu vähem kui tunniga. Nüüd ootab ees duell kahekordse Wimbledoni tšempioniga.

Avaringis vaba olnud Kvitova alistas kaheksandikfinaalis 6:1, 6:3 venelanna Anastassija Pavljutšenkova (WTA 41.).

Kontaveit ja Kvitova on varasemalt kohtunud kuuel korral ning eestlanna on senistest matšidest võitnud kaks. Kontaveit jäi peale 2019. aastal Brisbane'is 7:5, 7:6 (1) ning 2018. aastal Prantsusmaa lahtistel 7:6 (6), 7:6 (4).

Kvitova võitis 2017. aastal Cincinnatis 1:6, 7:6 (2), 6:3, 2018. aastal Madridis 6:7 (4), 6:3, 6:3, 2019. aastal Canadian Mastersil 6:3, 6:4 ning 2019. aastal Stuttgartis 6:3, 7:6 (2).