Avasetis murdis Kontaveit kahel korral järjest sakslanna pallingu ja pääses kiiresti 5:0 ette. Teises setis asus eestlanna kahe murde järel 4:1 juhtima ning kuigi Kerber suutis seejärel korra ka Kontaveidi pallingu võita, kuulus ka see sett meie esinumbrile.

Kontaveit lõi neli ässa, tegi kaks topeltviga ja realiseeris viiest murdepallist neli. 33-aastane Kerber sai oma ainsa murdevõimaluse teise seti keskel ja kasutas selle ära. Sakslanna ühtegi ässa ei löönud, küll aga patustas kahe topeltveaga. Kui Kontaveit võitis oma esimeselt servilt 73% punktidest, siis sakslanna vaid 53%. Mängu üldpunktid jäid eestlanna kasuks 60:41.

Veerandfinaalis kohtub Kontaveit kas kahekordse Wimbledoni võitja Petra Kvitova (WTA 10.) või Anastassia Pavljutšenkovaga (WTA 41.).

Kontaveit (WTA 24.) oli avaringis võitnud kõigest 56 minutiga hiljuti Australia Openi finaalis mänginud Jennifer Brady (WTA 13.) tulemusega 6:1, 6:2. 2016. aastal maailma esireketi tiitlit enda käes hoidnud Kerber võitis avamatšis Cagla Buyukakcay (WTA 179.) 6:4, 6:2.

24-aastane Kontaveit oli enne tänast endast üheksa aastat vanema Kerberiga kohtunud neljal korral ja juhtis mängudega 3:1. Viimati oldi vastamisi 2019. aasta Cincinnati turniiril, kus jäi peale eestlanna 7:6 (7), 6:2. Sama aasta Doha turniiri kaheksandikfinaalis võitis sakslanna Kontaveiti 6:1, 7:6 (3).