Eestist on võistlustules seitse sportlast, kellest kaks – Leo Muiste (Viljandi SK) ja Rasmus Jõesaar (Pärnu SK) on alla 23aastaste vanusegrupis sõidu juba teinud. Mullu nii klassikalisel 2000 meetril kui neli korda lühemal sprindidistantsil valitsenud tiitlikaitsja Muiste ei läinud pikema võistlusmaa starti küll parima isikliku tippmargiga, ent teda peeti siiski üheks peamiseks kullapretendendiks, teatab Eesti Sõudeliit oma koduleheküljel.

Kiireima stardi teinud Eesti noorsõudjale astus kohe kannale iirlane Alex Byrne, kes kindlustas MM-kulla tulemusega 5.55,3. Võimsa lõpuga kullamehele märkimisväärselt lähenenud Ruth Vaari hoolealune sai kaela hõbeda ning Moldova esindaja, terve sõidu vältel Muistele tugevat survet avaldanud Ivan Corsunov pronksi, ajad vastavalt 5.57,3 ja 5.58,2. Jõesaar lõpetas 14 võhmasportlase seas kümnendana, aeg 6.25,6.

„Algus oli mul väga hea, ent keskosas vajusin ära,“ rääkis Muiste, kelle sõnutsi oli probleeme pigem vaimu värskena hoidmisega. „Lõpus jõudsin taas väga hästi sõuda: kui ma ei eksi, võtsin finišispurdiga liidril kaheksa meetrit tagasi,“ rõõmustas isiklikku rekordit parandanud viljandlane. Järgmisena stardib eestlane eeloleval laupäeval sprindidistantsil, mida peab oma lemmikuks. „Tunnen end lühemal maal praegu palju paremini ja loodan tiitlit kaitsta. Jala sees võib olla aeg alla 1.16,“ avaldas spordimees.

Homme on eestlastest võistlustules 500 meetril startivad alla 19aastaste vanuseklassi sõudjad Kaarel Kiiver (TÜASK) ja Doris Meinbek (Viljandi SK) ning vabaklassis kaasa tegev Egert Erm (Crossfit Tartu). Võistlust saab otseülekandes vaadata siin.