Neli tundi ja kaheksa minutit kestnud matši võidunumbrid olid Tsitsipasel 3:6, 2:6, 7:6 (4), 6:4, 7:5.

Sellega sai Tsitsipasest alles kolmas mängija, kes suutnud Nadali vastu kahesetilisest kaotusseisust välja tulla. Esimene oli Roger Federer (2005 Miami finaalis 2:6, 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3, 6:1), teine Fabio Fognini (2015 US Openi 3. ringis 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4).

Tsitsipas lõi 17 serviässa Nadali 15 vastu, hispaanlane tegi ka 2 topeltviga. 49 äralöögi kõrval kogunes Tsitsipasel 38 lihtviga, Nadali vastav saldo oli 58-42. Otsustavas viiendas setis lõi Tsitsipas 6 äralööki rohkem (18-8 vs 12-7) ning oli efektiivsem oma esimese servi punktidel (83% vs 76%), samuti õnnestus tal esimene serv selles setis paremini (78% vs 70%).

Tsitsipasele oli see karjääri teine võit Nadali üle. Esimene pärines 2019. aasta Mardidi Mastersi poolfinaalist, kus kreeklane võitis 6:4, 2:6, 6:4. Ülejäänud kuus kohtumist on lõppenud hispaanlase võiduga.

Poolfinaalis kohtub Tsitsipas maailma viienda reketi Daniil Medvedeviga, kes venelaste omavahelises veerandfinaalis alistas 7:5, 6:3, 6:2 Andrei Rubljovi. Teises poolfinaalis on vastamisi maailma esireket Novak Djokovic ja turniiri suurüllataja, esimest korda suure slämmi põhitabelis mängiv venelane Aslan Karatsev (ATP 114.).

Vahejuhtum pukikohtunikuga

"Servikell" ja "Rafael Nadal" ühes lauses paneb tenniseavalikkuse alati kõrvu kergitama, sest hispaanlane on tuntud oma pika pallinguks valmistumise poolest. Mängus Tsitsipase vastu võttis ta teema aga ise pukikohtunikuga jutuks.

Nadal oli oma servigeimis just pidanud ühe pika, 25-löögilise pallivahetuse ja pallingugeimi hoidnud (4:3 seisuks), kui ta pooltevahetuse ajal kohtunikuga paar sõna vahetas. Hispaanlane nurises, et kohtunik servikella (25 sekundit) liiga vara jooksma pani ja talle üldse hingetõmbeaega ei jätnud.

"Te peate seda tegema peale skoori ütlemist, sest vastasel juhul, nagu te näete, on võimatu mängida. See on hea šõu vastane," ütles Nadal.

Järgmises geimis murdis ta esimest korda kreeklase servi ning vormistas enda servi hoides esimese seti võidu 6:3.

Ametlikus teleülekandes mängu kommenteerivad eksperdid märkisid, et rekordilist 21. suure slämmi tiitlit püüdev maailma teine reket Nadal mängib täna oma selle turniiri parimat tennist. Ta võitis ka teise seti kindlalt 6:2, kuid hakkas kolmandas seti kiires lõppmängus kõrgetel pallidel endale harjumuspäratult eksima ja kaotas seti 6:7 (4).