Esmakordselt lööb Tartu Maratonil kaasa ka president Kersti Kaljulaid. Osalejate nimekirjaga saab tutvuda siit.

Jaanuaris andis valitsus eriloaga rohelise tule Tartu Maratoni põhipäeva korraldamiseks 21. veebruaril. Paraku Avatud Rada, Teatemaraton, 16km ning lastesõidud eriloa alla ei käi ja jäävad kehtivate piirangute tõttu ära.

Millised muudatused ootavad ees põhipäeval, 21. veebruaril?

Koostöös terviseametiga on välja töötatud plaan, mis võimaldab viia Tartu Maratoni läbi ohutult nii osalejate, korraldajate kui ka vabatahtlike jaoks. See tähendab mõistagi ka erinevaid piiranguid.

· Üritusele soovitame kohale tulla isikliku transpordivahendiga, kus on ainult ühe pere liikmed. Ametlikus maratonibussis võib korraga olla 50% bussi täituvusest ning kohustuslik on kanda ühekordset maski, mille annab bussijuht.

· Korraldajad kannavad maski või visiiri. Maski kandmise kohustus on ka osalejatel: stardieelselt (v.a. soojendust tehes ja stardikoridoris) ning finišijärgselt. Finišialas saab maski korraldajalt.

· Ühes stardigrupis on maksimaalselt 500 osalejat. Stardid antakse 15-minutilise vahega. Täpsem info kellaaegade ja stardigruppide kohta saadetakse kõikidele osalejatele.

· Siseruume kasutada ei saa (sh pesemine), kuid finišialas on võimalik riideid vahetada eraldatud alal.

· Toit ja jook on teeninduspunktides topsides, finišialas antakse osalejatele toidupakid.

· Pealtvaatajatel on keelatud üritusele tulla