Turniiril 21. asetust omav Kontaveit kohtub avaringis valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 90.). Kontaveit ja Sasnovitš on aastate jooksul kohtunud koguni üheksal korral. Viis võitu on valgevenelanna, neli eestlanna arvel. Viimati läksid nad omavahel vastamisi 2019. aasta Madrid Mastersil. Toona jäi peale Sasnovitš 0:6, 6:3, 6:2.

Kontaveiti ja Sasnovitši vahelise kohtumise võitja kohtub teises ringis kas tšehhitari Kristyna Pliskova (WTA 70.) või briti Heather Watsoniga (WTA 58.).

Kanepi läheb avaringis vastamisi lätlanna Anastassija Sevastovaga. Kanepi läks maailma 54. reketiga viimati vastamisi alles mullu juulis Tallinnas toimunud Merko Cup Eesti-Läti maavõistlusel. Toona jäi peale Kanepi, kes alistas lõunanaabri 7:6 (1), 2:6, (10:5).

Kanepi ja Sevastova vahelise matši võitja vastane teises ringis tuleb paarist Sofia Kenin (WTA 4.) - Maddison Inglis (WTA 130.). USA-d esindav venelanna Kenin on teatavasti Australian Openi tiitlikaitsja.

Eestlannad loositi kõrvuti tabeliveeranditesse, mis tähendab, et omavahel võivad nad kohtuda alles poolfinaalis.

Kontaveidi võimalikud vastased teekonnal poolfinaali (asetuste järgi): 1r Sasnovitš, 2r Pliškova/Watson, 3r Martic (16), 4r Barty (1)/Alexandrova (29), VF Pliškova (6)/Muchova (25)/Bencic (11)/Mertens

Kanepi võimalikud vastased teel poolfinaali: 1r Sevastova, 2r Kenin (4), 3r Vekic (28), 4r Brady (22)/Konta (13), VF Azarenka (12)/Sakkari (20)/Putintseva (26)/Svitolina (5).