Avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. Kohtumist läks 63. minutil juhtima Hispaania esiliigas palliv Rayo Vallecano, kui täpne oli Fran Garcia. Võõrustajad eduseisu siiski pikalt juhtida ei saanud, sest juba 69. minutil viigistas Barcelona kapten Lionel Messi seisu.

Viimase sõna jäi juba Kataloonia klubile. Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu vormistas 2:1 lõppseisu Frenkie de Jong. 23-aastane poolkaitsja on heas hoos, olles viimase seitsme mänguga löönud neli väravat. Kusjuures eelneva 62 kohtumisega oli hollandlasel kirjas vaid kolm tabamust.

Ühtlasi jõudis võimsa tähiseni Messi, kelle jaoks oli eilne tabamus hooaja 15. Seega on argentiinlane juba 15 hooaega järjest suutnud Barcelona eest lüüa vähemalt 15 väravat.

Copa del Rey's kindlustasid veerandfinaalis koha ka Sevilla ja Almeria. Sevilla võitis 3:0 Valenciat, Almeria alistas penaltiseeria järel Osasuna. Kaheksa seas olid varasemalt koha kindlustanud juba Villareal, Levante ja Real Betis.