Sevillas toimunud finaali läks juhtima Barcelona, kui 40. minutil oli täpne Antoine Griezmann. Kõigest kaks minutit hiljem viigistas Oscar de Marcos seisu. 1:1 viigiseisul mindi ka vaheajale.

57. sahistas Baskimaa klubi poolelt võrku Raul Garcia, kuid VAR tühistas tabamuse suluseisu tõttu. Paarkümmmend minutit hiljem pääses Barcelona taas juhtima, teise värava sai kirja Griezmann. Kataloonia meeskond suutis edu hoida kuni 90. minutini, mil Iker Muniain leidis värava ees hea sööduga üles Asier Villalibre, kes tegi seisuks 2:2.

Lisaajale läinud finaalis lõid baskid otsustava värava juba kolmandal minutil. Sedapuhku lõi tõelise iluvärava Inaki Williams. Barcelona sellele vastata ei suutnud ning Bilbao teenis klubi ajaloo kolmanda Hispaania superkarika tiitli.

Barcelona jaoks lõppes finaal eriti kurvalt, kui lisaaja viimasel lisaminutil saadeti punase kaardiga platsilt ära meeskonna kapten Lionel Messi. Argentiinlane kaotas kohtumise lõpus enesevalitsuse ning äsas Villalibrele vastu pead. VAR fikseeris olukorra ning argentiinlane saadeti platsilt minema.

Karjääri 753. mängu Barcelona eest pidanud Messile oli see alles esimeseks (!) punaseks kaardiks koduklubi eest. Varasemad kaks punast kaarti oli ta teeninud Argentina koondise särgis. BBC teatel võib argentiinlast löögiürituse tõttu ees oodata neljamänguline võistluskeeld.