Võõrustajad läksid mängu juhtima 34. minutil, kui penalti realiseeris Alexandre Lacazette. Avapoolaja eelviimasel minutil duubeldas Arsenali eduseisu Granit Xhaka, kes saatis palli otse karistuslöögist Chelsea puuriluku Edouard Mendy selja taha. 56. minutiks juhtis Arsenal juba 3:0. Sedapuhku oli täpne tõelise iluvärava löönud Bukayo Saka.

Kohtumise lõpp läks vaatamata Arsenali kindlale edule veel põnevaks. 85. minutil avas Chelsea poolt väravaarve Tammy Abraham. Kuus minutit hiljem vilistati külaliste kasuks ka penalti, mida läks lööma Jorginho. Itaallase löögi püüdis Bernd Leno aga kindlalt. Chelsea surus küll edasi, kuid midagi ohtlikku meeskond rohkem luua ei suutnud ning Arsenal sai kirja 3:1 võidu.

Sellega lõppes võõrustajate jaoks nukker seeria. Arsenal oli Premier League'is võiduta juba kuus kohtumist järjest, viimati alistati 1. novembril 1:0 Manchester United.

Samal ajal sai magusa võidu Aston Villa, alistades kodus 3:0 Crystal Palace'i. Aston Villa pääses juba viiendal minutil Bertrand Traore väravast juhtima. Olukord läks võõrustajate jaoks aga keeruliseks 45. minutil, kui teise kollase kaardi teenis Tyrone Mings.

Palace ei suutnud teisel poolajal arvulist enamust ära kasutada. Väravateni jõudis taas Aston Villa, kui Kortney Hause ja Anwar El-Ghazi tabamused kindlustasid võõrustajatele 3:0 võidu.

Teisel jõulupühal said võidurõõmu maitsta ka Manchester City ja Everton. City alistas Newcastle Unitedi Ilkay Gündogani ja Ferran Torresi väravatest 2:0.

Everton oli 1:0 parem Sheffield Unitedist. Sinisärkidele tagas võidu Gylfi Sigurdssoni tabamus 80. minutil. Seega jätkab Sheffield 15 mängu järel ainsa klubina ilma võiduta, olles kindlalt viimasel kohal. Everton kerkis aga teisele kohale, linnarivaalist FC Liverpoolist jäädakse maha kahe silmaga.