Kalev/Cramo alustas mängu 7:0 spurdiga, kuid lasi Tartu 6:7 järgi. Sellele järgnes aga tallinlaste järjekordne spurt seisuni 15:6 ning rohkem Kalev tagasi ei vaadanud. Poolajaks olid tablool juba numbrid 53:22, kolmanda veerandi järel 75:38.

Vaid kaheksa mehega mängule tulnud Kalev/Cramo parim oli 33 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivse sööduga pingilt alustanud, kuid lõpuks 23 ja pool minutit mänguaega saanud Rauno Nurger. Lätlane Janis Kaufmanis toetas teda 20, Martin Dorbek ja Gabriel Bealer 17 punktiga. Tartlaste resultatiivseimana viskas Hendrik Eelmäe 15 punkti, Charles Barton lisas 12 silma.

Liigatabel:

MÄNGU EEL:

BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool Maks & Moorits
02.12.2020, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Kalev/Cramo on kaheksast mängust võitnud seitse ning hoiab Eesti klubidest liidrikohta. Kui 13. novembril saadi keeruline 76:74 võit Rapla üle ja järgmine mäng TalTechi vastu möödus samuti pigem tasavägiselt, mis lõpuks küll 81:67 võideti, siis viimases matšis oldi taas vastamisi TalTechiga ja saadi kirja koguni 113:59 võit. Jõuvahekorrad pandi paika juba avapoolajal, mis 25 punktiga võideti ja nii oli ülejäänud mänguaeg vaid lõppskoori vormistamise küsimus. Kregor Hermet viskas meeskonna parimana 19 punkti, võrdselt 16 silma lisasid Gabriel Bealer ja Marcus Keene, kellest viimane jagas veel 7 korvisöötu.

Marcus Keene on visanud tänavu Kalev/Cramo parimana keskmiselt 18,6 punkti ja andnud 5,8 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 11,8 lauapalli, Martin Dorbek teinud 2,3 vaheltlõiget ja Rauno Nurger 0,7 viskeblokeeringut.

Tartu on kaheksast mängust võitnud neli. Viimati võõrustati Rakvere Tarva meeskonda ning vastu tuli võtta ootamatult kindel 72:93 kaotus. Rakverel oli poolajaks 62 punkti olemas ning 20-punktiline eduseis ette näidata. Kolmandal veerandajal õnnestus Tartul vahet kuue punkti võrra küll vähendada, aga viimasel neljandikul olid taas külalised paremad. William Rayman tõi Tartu kasuks 25 punkti ja hankis 10 lauapalli. Hendrik Eelmäe lisas 14 silma.

Nüüdseks meeskonnast lahkunud William Rayman oli Tartu resultatiivseimana visanud keskmiselt 22,5 punkti, võtnud 9,5 lauapalli, teinud 1,5 vaheltlõiget ja 1,3 viskeblokeeringut. Samuti Tartust lahkunud Channel Banks oli andnud keskmiselt 4,5 korvisöötu.

Täna algusega kell 19.30 näeb Delfi TV-st veel kahte mängu, kus on vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ - Pärnu Sadam ning TalTech - Rakvere Tarvas.