Noorim Mr Universumi tiitli võitja

Arnold Schwarzenegger sündis 1947. aastal Thalis Austrias ja 20-aastasena valitses ja võistluskulturismi spordiala, saades kõigi aegade noorimaks Mr Universumi tiitli võitjaks. Seadnud sihi Hollywoodile, emigreerus ta 1968. aastal Ameerika Ühendriikidesse ning võitis viis Mr Universumi ja seitse Mr Olümpia tiitlit, enne kui loobus võistluskulturismist, et pühenduda näitlemisele. Scwarzeneggeri, kes töötas oma esimeses filmis Arnold Strongi pseudonüümi all, suur läbimurre toimus 1982. aastal filmiga “Barbar Conan”. Tänase seisuga on tema filmid toonud üle maailma brutosummana sisse üle 3 miljardi dollari.

Aastatel 2003-2010 teenis ta osariigi 38. kubernerina tänulikult California inimesi. 2006. aasta globaalse soojenemise lahendamise aktiga tegi Schwarzenegger tähelepanuväärselt Californiast kliimamuutuste vastu võitlemise ja taastuvenergia liidri maailmas. Temast sai esimene kuberner üle aastakümnete, kes investeeris oma strateegilise kasvuplaaniga California olulise taristu rekonstrueerimisse ja kehestas dünaamilised poliitilised reformid, mis peatasid sajandivanuse oma poliitilise partei kasuks valimisringkonna piiridega sahkerdamise, luues sõltumatu poliitilise ümberjaotamise kosmijoni, ja tõi poliitika juhid keskusele lähemale, luues avatud primaarsüsteemi.

Schwarzenegger töötab üleriigilise koolipäevalõpu programmi After-School Al-Starsi esimehena ja jätkab poliitilist tööd USC Schwarzenegger Institute for State and Global Policy kaudu, mis püüab edasi arendada tema arusaama erakondlikkuse järgsest ajast, kus juhid asetavad inimesed poliitilistest parteidest kõrgemale ja teevad koostööd, leidmaks parimaid ideid ja lahendusi, millega tuua kasu inimestele, keda nad teenivad.

Ma polnud seal et võistelda, ma olin seal selleks, et võita

Raamatu “Titaanide tööriistad” autor Ferriss küsis Arnoldilt foto kohta, mis oli tehtud, kui rammumees oli 19-aastane, vahetult enne seda, kui ta võitis oma esimese suurvõistluse Juunior Mr Euroopa. Ferriss küsis temalt, et ta nägu oli fotol enesekindel – kust see enesekindlus tuli?

“Minu enesekindlus tuli minu nägemusest. Ma usun tõsiselt sellesse, et kui sul on väga selge nägemus sellest, kuhu sa tahad minna, siis ülejäänu on märksa kergem. Sest sa tead kogu aeg, miks sa treenid viis tundi päevas, sa tead kogu aeg, miks sa pingutad ja sunnid ületama valuläve, miks sa pead rohkem sööma, miks sa pead rohkem vaeva nägema ja miks sa pead olema distsiplineeritum. Ma tundsin, et võin selle võita ja selleks ma seal olingi. Ma ei olnud selleks seal, et võistelda, ma olin seal selleks, et võita,” vastas Schwarzenegger.

“Kas sa tegid oma põlvele haiget?” ja teised psühholoogilised lahingud

“Kui ma Ameerikasse tulin ja siin võistlema hakkasin, ütlesin oma konkurentidele selliseid asju nagu: “Luba mul küsida, kas sul on mõni põlvevigastus või midagi sellist?” Siis nad vaatavad mulle otsa ja küsivad: “Ei, miks? Mul ei ole mingit põlvevigastust… mu põlved on suurepärased. Miks sa küsid?” Selle peale vastasin, et vastase reievad paistavad nagu kõhnemad,” räägib ta mõnest psühholoogilisest trikist.

Pärast seda nägi ta ikka vastast peegli ees trennis oma reise kontrollimas. “Inimesed on nende asjade suhtes tundlikud. Kui sul on konkurente, siis sa loomulikult kasutad kõike seda. Sa küsid inimestelt, kas nad olid vahepeal haiged. Nad paistavad pisut lahjemad. Või, et nad on söönud hiljuti soolaseid toite, sest näib, et neil oleks veepeetus. Või et and pole nii musklis kui umbes nädal tagasi. See raputab inimesi uskumatul moel,” selgitab ta.