"Hull päev. Ülesanne oli Dani (Daniel Martin - toim) kaitsta ja üldiselt ei pidanud me äraminekutesse nina toppima, ainult siis kui ette satub 25-30 meest. Sel juhul pidime valvsad olema," alustas Räim postitust.

"Normaalne stsenaarium oleks välja näinud sellisena: alguses mõned rünnakud ja siis saab ca 10-20 grupp eest ära ja asi korras. Reaalsus oli see, et esimesed 60 km pandi põhjagaasiga. Väga suuri tõuse polnud, aga sellised 2-3 km ja väga valusalt võeti neid. Õnneks peale 1,5 tundi said eest minema 7 meest. Seltskond oli esinduslik ja kohe arusaadav, et need mehed läksid jõuga. Roglici (Vuelta liider Primoz Roglic - toim) tiim võttis tempotegemise enda peale alguses, pigem soovisid nad kergemat päeva ja võisid lasta jooksikud üsna kaugele, aga Astanal oli teine plaan ja nad hakkasid pedaale talluma. Umbes tund aega nad üritasid, aga vahe ei vähenenud. Ma ei saanudki aru, kuidas nad üldse arvasid, et suudavad selle asja kokku tõmmata. Vaadaku lihtsalt paberile ja mehi, kes ees on. Suhteliselt ebareaalne. Niisiis nemad lõpetasid töötamise ära ja siis avastas Direct Energie, et nüüd võiks hakata ees tõmbama. Tekkis küsimus, kelle jaoks? Ma tõesti ei mõistnud seda. Mees, kelle jaoks nad töötasid, lõpetas 41. kohal..."

"Kuna päris paljud maksid lõivu ebareaalse esimese pooleteise tunni eest, siis oli näha, et punt on väsinud. Sealhulgas ka mina! Üritasin enne viimast tõusu moodi asja Dani ette aidata ja see ka õnnestus. Eks ta oleks ise ka hakkama saanud, aga vähemalt sain veidi panustada ja siis juba viimased 25 km gruppettoga vaikselt finišisse veereda."

"Tegelikult oli täna väga veider etapp. Selline tunne nagu me (ratturid) oleks Playstationi mängus ja spordidirektorid autos vajutavad nuppe ning annavad käske. Nad ei saanud päris hästi aru, mis seisus meeste jalad ja organism on. Aga see selleks. Järjekordne päev tehtud ning homme on tuuri kõige pikem päev - 230 km. Pöidlad pihku, et pimeda peale ei jää!"

Täna sõidetakse Vueltal 230,8-kilomeetrine etapp Mos - Puebla de Sanabria. Velotuur lõpeb pühapäeval Madridis.

Räim on kokkuvõttes 148 mehe seas 145. kohal, Martin Laas (Bora-Hansgrohe) tema järel 146. Eile läks Räimile kirja 128. (+11.27), Laasile 137. koht (+12.02). 204,7-kilomeetrise etapi võitis belglane Tim Wellens (Lotto Soudal) kanadalase Michael Woodsi (EF Pro Cycling) ja tšehh Zdenek Štybari (Deceuninck-QuickStep) ees.

Tuuri kokkuvõttes juhib sloveen Roglic (Team Jumbo-Visma) Ecuadori ratturi Richard Carapazi (Ineos Grenadiers) ees 39 ja britt Hugh John Carthy (EF Pro Cycling) ees 47 sekundiga. Daniel Martin kaotab liidrile 1.42-ga.

Kuula ka viimast "Jalgrattapalavik" podcasti!