Turniiri esimene osa mängiti alagruppides, kust igast alagrupist pääses edasi kaks parimat. Eesti jäi oma alagrupis alla vaid kaks viimast võistkondlikku EM tiitlit võitnud Prantsusmaale. Esmalt alistati 4:1 tugev Ukraina koondis, kes Prantsusmaa järel oli Eesti alagrupis teise paigutusega. Täna hommikul võeti 3:2 võit Šveitsi üle. See kohtumine oli Eesti edasipääsu jaoks määrava tähtsusega, sest Šveits oli sarnaselt Eestiga võitnud Ukrainat ja kaotanud Prantsusmaale.

Edasipääsu lõplikuks vormistamiseks oli vaja viimases alagrupi mängu võita Sloveenia võistkonda, kes seni oli kõik kohtumised kaotanud. Eestilgi ei tekkinud Sloveenia alistamisega raskusi. Kolm vajalikku võidupunkti võeti esimeses kolmes mängus. Segapaarismängus olid Oskar Männik ja Ramona Üprus 21:14, 21:9 paremad Jan Babnikust ja Taja Pipanist. Tauri Kilk võitis Miha Masteni 21:16, 21:12 ja Catlyn Kruus Anja Jordani 21:10, 21:12. Kõige lähemal olid sloveenlased punktivõidule meeste paarismängus, kus Mario Kirisma ja Oskar Männik alistasid Gal Bizjanki ja Rok Kupriveci 21:17, 12:21, 25:23. Viimase ja puhta 5:0 taganud võidu sai Eesti naispaarismängus, kus Catlyn Kruus ja Ramona Üprus mängisid kiirelt ja kindlalt üle Lina Pipani ja Taja Pipani 21:10, 21:14.

Veerandfinaalides loositi alagruppides esimesena lõpetanud võistkonnad vastamisi teise koha saanutega. Eesti koondis võib loosiõnne pidada heaks, sest loosiga välditi turniiril esimeste asetustega Taanit ja Venemaad. Eesti koondis hakkab medali nimel heitlema Hispaaniaga. Veerandfinaali algus pühapäeval 10.00.