Tänane rallipäev algas kell 8.50 12,08-kilomeetrise katsega ja lõpeb kell 17.59 algava 12,81-kilomeetrise katsega. Kaks korda läbiti ka päeva pikimat, 21,78-kilomeetrist lõiku.

Reedese päeva lõpetas esikohal Hyundai piloot Dani Sordo, kes edestab 17,6 sekundiga M-Spordi sõitjat Teemu Sunineni. Kolmas on 35,2 sekundilise kaotusega Thierry Neuville (Hyundai). MM-sarja üldliider Elfyn Evans (Toyota) on tiimikaaslase Sebastien Ogier' järel viies.

Delfi toob ralli käigu lugejateni otseblogis. Kohapeal on meie ralliajakirjanik Peep Pahv. Pärast rallipäeva läheb eetrisse ka "Kuuenda käigu" podcast, kus päeva võtavad kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom.

SS1 Ralli algas Teemu Sunineni (M-Sport) võimsa katsevõiduga. Tema tiimi- ja rahvuskaaslane Esapekka Lappi kaotas 12,4, Dani Sordo (Hyundai) 12,5 sekundiga. Tänak kaotas 27,9 sekundit ja alustas alles üheksanda katseajaga. "Puhas katse, kõik on korras," ütles Tänak finišis.

SS2 Sordo võitis päeva pikima katse (21,78 km) 7,1 sekundiga Sunineni ees. Tänak kaotas taas palju aega (+26,7), kuid katse lõpus kommentaare ei jaganud. Üldarvestuses sulas Sunineni edu 12,4 sekundilt 5,4 peale. Lappi katkestas tehnilise rikke tõttu, jäädes suitseva mootoriga raja äärde.

SS3 Tänak andis liidritele ära veel 27,4 sekundit ning jätkuvalt oma probleeme ei kommenteerinud. Katsevõidu võttis Evans 2,1 sekundiga Ogieri ja 3,3 sekundiga Sordo ees. Sunineni edu Sordo ees kahanes 5 sekundile.

SS4 Sordo võttis võimsa katsevõidu, edestades Thierry Neuville'i 9,4 sekundiga. Tänak kaotas hispaanlasele 43,4 sekundit. Enne katset teatati otseülekandes, et isegi Hyundai tiim ei tea, mis Tänaku autol viga on. Eestlane kolmandat katset järjest kommentaare ei andnud. Katsuta sõitis teelt välja ja katkestas, mistõttu tõusis Tänak koha võrra ehk üheksandaks.

SS5 Hoolduspausil vedrustuse ja käigukasti ära vahetanud Tänak näitas Sordo järel paremuselt teist katseaega (+0,9). Küsimusele, kas tšempion on oma tavapärase kiiruse juures tagasi, vastas Tänak: "Jah, aga mida see väärt on?" Sordo edu Sunineni ees kasvas kahe sekundi võrra 9,5 sekundile.

SS6 Päeva viimase katse võitis Sordo, kes edestas Neuville'i 1,3 ja Tänakut 3,2 sekundiga. Tänak tõusis tehniliste probleemidega vaevelnud Kalle Rovanperäst mööda, ta on nüüd kaheksandal kohal. Neuville möödus omakorda 0,8 sekundiga Ogier'st.