Teist mängu järjest vigastatud tsentri Bam Adebayo ja mängujuhi Goran Dragicita mänginud Heat võitis avaveerandi 26:23. Poolajaks oli Miami klubi peal 58:54. Neljandal veerandil pääses Lakers korraks 91:89 juhtima, ent seejärel tegi Miami klubi 8:0 spurdi ning väikest edu enam kordagi käest ei antud. Lõpuks teenis Heat 11-punktilise võidu.

Mängu kangelaseks kerkis ligi 45 minutit platsil veetnud Jimmy Butler, kes viskas 40 punkti, korjas 11 lauapalli ja jagas 13 resultatiivset söötu. Tyler Herro ja Kelly Olynyk lisasid 17 punkti.

Lakersi poolelt oli kolmikduublile lähedal LeBron James, visates 25 punkti, noppides 10 lauapalli ja jagades 8 söötu. Kyle Kuzma ja Markieff Morris viskasid 19 punkti, Anthony Davise arvele jäi 15 silma.

Finaalseeria jätkub Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva toimuva neljanda kohtumisega.