Tampa Bay väravad viskasid esimese kolmandiku 14. minutil Brayden Point ja teise kolmandiku viiendal minutil Blake Coleman.

Edmontoni "mullis" peetud finaalseeria kulges mõlema võistkonna jaoks tõusude ja mõõnadega. Esimese kohtumise võitis Dallas, aga kolm järgmist matši kuulusid Tampa Bay-le. Kõige dramaatilisemaks kujunes viies mäng, kus Dallas jäi teise lisaaja järel peale 3:2.

Tampa Bay Lightingu jaoks on tegi klubi ajaloo teise Stanley karikavõiduga, viimati tuldi meistriks hooajal 2003/2004. Dallas Stars on triumfeerinud vaid hooajal 1998/1999.

Stanley Cupi play-off'i kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Tampa Bay Lightningu rootslasest kaitsja Victor Hedman. Oma põhitegevuse kõrval oli Hedmani panus ülioluline ka rünnakul, tema arvele jäi play-off'is koguni kümme väravat.

"Viimane kolmandik oli minu elu kõige pikem. Peas käib korraga nii palju emotsioone," rääkis õnnest joovastunud Hedman pärast otsustavat kohtumist ESPN-ile.