Ott Kiivikas tõdeb, et oluline on harrastajana enda jaoks läbi mõelda, püstitada eesmärk ning anda sellele ka ajaline määratlus treenides. Treeningut tuleks võtta kui elu ühte kindlat osa nagu söömine ja magamine (nii on kehalisel aktiivsusel täpselt samasugune koht, eriti meie üha mugavamaks muutuvas maailmas).

Jõutreening on vaieldamatult ja ka liialdamata kõikide spordialade baas. Pole võimalik teha tippsporti nii, et kordagi ei peaks külastama jõusaali või tegema jõuharjutusi. Selge, et sama kehtib ka harrastussportlasetele, vähemasti mingil perioodil aastas oleks vajalik ka harrastajatel jõuharjutusi teha. Aga kuidas siis jõusaali treeningud saaks tõhusalt rakendatud oma eesmärkide saavutamisel, seda saab teada juba homsel loengul.

Loengus analüüsib lektor kuidas saada aru, milline treeningkava sobib treenitavale ning kui kaua peaks sama kava järgi treenima. Räägitakse harjutuste tehniliselt korrektsest sooritamisest ning mis mõjud sellel on meie kehale. Kuulaja saab ülevaate kuidas peaks koormust tõstma ning kui palju peaksid trennis pingutama. Vastuse saab küsimusele miks peab lubama lihasele puhkust? Räägitakse kuidas kardio- või jõutreening mõjub vööümbermõõdule ja millal kardiotreening muutub rasvapõletuseks. Lektor annab vastuse küsimusele kas lihaste kasvatamine või rasvaprotsendi vähendamine treeningutel.

Jõusaali treeningute praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn) 29. september, algusega kell 18:00. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on 8 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist anna palun teada registreerimise vormil: https://www.tlu.ee/treeniteadlikult

Ott Kiivikas on kulturist ja sporditegelane. Omab Eesti Kulturismi ja Fitnessi liidu poolt väljastatud kulturismi ja fitnessi treeneri VII taset. Samuti omab head praktilist kogemust tänu 18. aastasele staažile kulturismis kui võistlusspordis. On nõustanud paljusid Eesti erinevaid tippsportlasi, teinud koolitusi ja seminare nii alaliitudele kui tavainimestele. EKFL parim sportlane ja aasta treener (2006 - 2010). Tema viimane erialane saavutus on 2020. välja antud teos "Targalt toitumise ja treenimise käsiraamat".

Käesolev loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on suunatud spordiga alustavatele ja sportivate inimesele, treenerile, füsioterapeudile, perearstidele ja -õdedele, lapsevanematele jt, kes on huvitatud praktilistest teadmisest, kus sel aastal on fookuses tervis, toitumine, treeningkoormuse optimeerimine ja taastumine, ajutreening ja hea une tehnikad. Erialaloenguna sel aastal on üks loeng ratturitele hooaja treeningplaani ülesehitusest. Veel käsitletakse praktiliste lektorite poolt süvalihaste treenimist kui ka ÜKE harjutusvara vajalikust, muutustega mõttetasandil toime tulemisest ning nende roll on ööpäeva rütmil tegevustel. Kokku on sarjas 11 loengut iga teisipäev kuni detsembri alguseni. Registreerida võib kõigile või valitud huvipakkuvatele loengutele üksinda, sest iga nädal on iseseisev teema.

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on peale Ott Kiivikase loengut veel 10 loengud. Need on:

06.10 Kas ja millal füsioterapeudi juurde minna, treeningkoormuse optimeerimine ja targalt taastumine. - Füsioterapeut Priit Ailt

13.10 Süvalihased - miks ja kuidas treenida? - Füsioterapeut Jaana Torp

20.10 Ajutreening. Ajuteadlane ja psühholoog - Jaan Aru

27.10 Ratturi ja triatleedi hooaja treeningplaani ülesehitus võistlusspetsiifikast lähtuvalt. - Treener Karmen Reinpõld

03.11 Kodukontor lihaspinge vabaks! - Füsioterapeut Katre Lust-Mardna

10.11 Hea une tehnikad. - Unearst dr Heisl Vaher

17.11 ÜKE mõju ja sobitumine sportlase treeningplaani. TLÜ õppejõud ja personaaltreener - Siim Kelner

24.11 Sportlase toitumine, taastumine. - Triatleet, suurvõistluste korraldaja Ain-Alar Juhanson

01.12 Kuidas juhtida muutusi oma elutreeningutel? - Psühholoog, muutuste ja arengunõustaja Eva-Maria Kangro

08.12 Ööpäeva rütm - kas saab selle eest põgeneda või peab alluma? - TLÜ professor Kristjan Port

Registreerimine loengutele: https://www.tlu.ee/treeniteadlikult

Soovitame aegsasti registreerida huvipakkuvatele loengutele, sest koroonaviiruse leviku tõttu mahutatakse see aasta saali poole vähem inimesi, et hoida distantsi ning vajadusel viiakse loengud digitaalseks.

Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751.

Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga.