Kohtumine algas suurepäraselt võõrustajate jaoks, kui Riyad Mahrez viis juba neljandal minutil Manchesteri klubi juhtima. Pool tundi hiljem tekkis hea võimalus viigistamiseks Leicesteril, kui kohtunik Michael Oliver määras Kyle Walkerile karistusalas vea. Penaltit lööma läinud Jamie Vardy ei eksinud ning viigistas seisu. 1:1 viigiga ka avapoolaeg lõppes.

54. minutil oli taas täpne Vardy, kes viis efektse kannalöögiga Leicesteri juhtima. Kõigest mõned minutit hiljem teenisid külalised uue penalti, kui viga vilistati Eric Garciale. Jällegi asus penaltit lööma Vardy, kes vormistaski ära kübaratriki. 77. minutil suurendas James Maddison kena kauglöögiga külaliste eduseisu.

84. minutil lõi Manchesteri särgis enda esimese värava suvine täiendus Nathan Ake, kuid viimane sõna jäi Leicesterile. Mõned minutid hiljem teenisid külalised juba kolmanda penalti, sedapuhku tegi karistusalas vea Benjamin Mendy. Youri Tielemans vormistas penaltipunktilt 5:2 lõppseisu.

Palju kõneainet pakkus ka Tottenham Hotspuri mäng Newcastle Unitediga. 25. minutil Lucase tabamusest juhtima läinud Londoni klubi hoidis 1:0 eduseisust kinni kuni mängu viimaste hetkedeni.

Kohtumise neljandal lisaminutil oli Newcastle'l aga kasutada karistuslöök. Jonjo Shelvey saatis palli kasti, kuid Tottenhami mehed klaarisid olukorra. Mängu sekkus aga VAR, sest Tottenhami mängumehe Eric Dieri puhul kahtlustati käega mängu. Pärast mitme minutilist pausi määraski VAR Newcastle'i kasuks penalti, mille Callum Wilson seitsmendal lisaminutil realiseeris. 1:1 seisul ka kohtumine lõppes.

Päeva esimeses mängus alistas Leeds United võõrsil 1:0 Sheffield Unitedi. Mängu ainsa värava lõi Patrick Bamford 88. minutil.

Pühapäeva lõpetab matš West Ham Unitedi ja Wolverhamptoni vahel.