Celticsi tagasitulekus mängis suurt rolli Jayson Tatum, kes viskas meeskonna parimana 31 punkti (visked 8/22, kolmesed 3/10), korjas 10 lauapalli ja jagas 6 korvisöötu. Jaylen Brown toetas teda 28 punktiga (visked 12/23). Daniel Theis tegi kaksikduubli 15 punkti ja 13 lauapalliga.

Heati parimad olid Goran Dragic 23 ja Duncan Robinson 20 punktiga. Boston võitis lauavõitluse 50:38, ründelauas oldi vastasest üle 13:6. Visketabavusprotsendilt suur vahet sisse ei tulnud (45,2 % - 45,3 %), küll aga lasti Celticsil sooritada 7 viset enam (42/93 - 39/86).

Kolmandal veerandil visatud 41 punkti tähistavad Celticsi selle hooaja play-off'i ühe veerandaja suurimat punktisummat, Heat näitas sel perioodil aga oma play-off'i halvimat kaitset. Veerandi lõpuks juhtis Celtics 92:83 ning leidis end viimasel veerandil vahepeal suisa 19-punktilisest eduseisust.

Esimest NBA finaalikohta alates 2010. aastast jahtiv Celtics peab järgmise ellujäämismängu pidama Eesti aja järgi esmaspäeva varahommikul kell 2.30. Pühapäeval kell 4.00 algab Los Angeles Lakersi ja Denver Nuggetsi läänekonverentsi finaalseeria viies mäng. Lakers juhib seeriat 3:1.