Nurme läks starti kindla plaaniga joosta üle Pavel Loskutovile kuuluv Eesti 10 km maanteejooksu rekord 29.23. Tempot aitas talle teha Ibrahim Mukunga Wachira. Tugevat konkurentsi tuli pakkuma ka Roman Fosti. Ilmaolud olid Raplas rekordi püstitamiseks sobivad, kuigi kohati häirisid jooksjaid tugevad tuulepuhangud. Finišis leidis Nurme hea vorm kinnitust ja uuteks rekordinumbriteks vormistati 29.04.

Fosti finišeeris teisena ajaga 29.37, Mukunga oli kolmas 29.42-ga. Naiste konkurentsis suutis Liina Luik lõpus napilt edastada Jekaterina Patjuki. Ajad vastavalt 34.01 ja 34.03. Pronks kuulus Laura Maasikule, kes lõpetas ajaga 35.19.

Harvikeri poolmaratoni võitis naistest Irina Biziaeva ajaga 1.21.46 ja meestest Ilja Nikolajev tulemusega 1.08.10. Hepa viie kilomeetri distantsi parimad Raplas olid Eveli Kurg ajaga 19.38 ja Mardo Lundver tulemusega 16.17.

Kokku osales Rapla Selveri Suurjooksul sellel aastal põhidistantsidel 625 ning Mamma lastejooksudel 400 noort. Kokku said Raplas jooksurõõmu nautida üle 1000 osaleja. Lisaks toimuvad kuni septembri lõpuni virtuaaljooksud, millele on hetkel registreerunud juba üle 150 jooksusõbra.