Nuggets haaras ohjad kolmanda veerandaja alguses, olles välja tulnud teisel veerandajal nähtud 12-punktilisest kaotusseisust. Clippers ei lasknud neid kolmandal veerandil kaugemale kui üheksa punkti, kuid neljandal veerandil juhiti juba korduvalt 20 punktiga.

Jamal Murray viskas võitjate parimana 40 punkti ning Nikola Jokic tegi kolmikduubli 16 punkti, 22 lauapalli ja 13 korvisööduga. Kahekohalise arvu punkte kogusid veel Jerami Grant ja Gary Harris, kes viskasid kumbki 14 silma.

Clippersi resultatiivseim oli 20 punktiga Montrezl Harrell, 14 punkti kogus Kawhi Leonard, kes tabas 22-st viskest vaid 6. Kehv viskepäev oli ka Paul George'il, kelle 16-st viskest läbis korvirõnga 4.

Läänekonverentsi finaalis kohtub Nuggets Los Angeles Lakersiga.

Idakonverentsis tehti algust juba finaalseeriaga. Miami Heat alistas Boston Celticsi lisaajal 117:114 (18:26, 37:29, 16:28, 35:23, 11:8).

Heat tuli välja avaveerandi 13-punktilisest kaotusseisust ning jäi ka neljanda veerandi alguses 14 punktiga taha. 22 sekundit enne normaalaja lõppu läks Heat juhtima Jimmy Butleri kaugviskest ning Boston viis mängu vabaviskega lisaajale.

12 sekundit enne lisaaja lõppu toimetas Butler palli koos veaga korvi ning viis Heati 116:114 ette. Seitse sekundit hiljem tõusis mängu kangelaseks Bam Adebayo, kes pani Jayson Tatumile võimsa bloki. Viimases hädas saatis Boston Adebayo vabaviskejoonele, kus Heati tsenter tabas kahest viskest ühe. Bostonile jäi veel viimane rünnak, millega mängiti Tatum kolmepunktiviskele, kuid see enam ei tabanud.

Goran Dragic viskas võitjate parimana 29 punkti, Jae Crowder lisas 22, Jimmy Butler 20 ja Adebayo 18 silma. Pingilt sekkunud Tyler Herro tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga, kolmikduublist jäi tal puudu vaid üks korvisööt.

Tatum oli Celticsi parim 30 punkti ja 14 lauapalliga, Marcus Smart lisas 26, Kemba Walker 19 ja Jaylen Brown 17 punkti.

Celtics ja Heat peavad seeria teise mängu reedel Eesti aja järgi kell 2 varahommikul.