49 km meeste põhisõidu võitis Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 01:55:37, kohe tema järel Martin Loo sama ajaga. Kolmandaks tuli Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 01:57:31, seejärel Josten Vaidem (Fixus) ajaga 01:57:56, Martin Parv (Veloplus) ajaga 01:58:23 ja Taavi Kannimäe (Team Antsla) ajaga 02:00:09.

„Olime rajal praktiliselt kogu aeg Martiniga koos. Karjääris singlite peal olimegi kaks tugevamat, seal saime eest ära ja panime lõpuni välja, lõpukoht jäi finiši peale,” kirjeldas Jõeäär, kes tänas vinge sarja eest ja lubas jätkata ka järgmisel hooajal.

Naiste põhisõidu esikoha haaras endale Mari-Liis Mõttus (Team Antsla) ajaga 02:14:16, teisele kohale sõitis end Merili Sirvel (RR Siplased/Vitax) ajaga 02:16:48 ja kolmandale Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke naiskond) ajaga 02:19:32. Esikuuikusse mahtusid veel Merilin Metsalu (A&T Sport Aducco) ajaga 02:20:34, Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) ajaga 02:21:38 ja Elina Tasane (MTÜ Viljandi Rattaklubi) ajaga 02:22:16.

„Alguses läks Janellel kett katki ning mõtlesin, et kas nii lihtsalt see võit tulebki, kuid ise kustusin pärast karjääri nii ära, et iga mees, kes mööda läks - nii raske oli neile sappa võtta. Üritasin küll, aga raske oli,” kirjeldas Mõttus laupäevast sõitu. Lisaks etapi võidule võttis Mõttus endale ka sarja üldvõidu.

19 km noorte- ja matkasõidu võitjateks tulid Meelis Anipai (00:43:34) ja Maribel Rannala (00:46:39).

Eilne etapp tõmbas joone alla kogu Bosch Eesti Maastikurattasarjale - meeste arvestuses tuli liidriks Gert Jõeäär ja naistest Mari-Liis Mõttus, võistkondadest tuli esikohale Veloplus ja naiskondadest Spordiklubi Rakke Naiskond. Aktiivseim rattur oli Gert Jõeäär.

6. Alutaguse Rattamaratoni peakorraldaja Robert Peetsi sõnul kulges võistlus edukalt ning vaheldust ja väljakutseid pakkuv rada oli võistlejatele igati meelepärane. „On suur rõõm, et saime selleaastase Bosch Eesti maastikurattasarja hooaja just Alutagusel lõpetada ning lisaks võitluse parimate autasustamisele saime korraldada ka kogu sarja autasustamise,” rõõmustas Peets.

Bosch Eesti Maastikurattasarja peakorraldaja Enno Eilo sõnul võib tänavuse hooajaga väga rahule jääda. „Hooaja algus lükkus küll korduvalt edasi ning võistluste korraldamine pakkus kindlasti rohkem väljakutseid kui eelnevatel aastatel, kuid huvi meie maastikurattasarja vastu kasvab iga aastaga. Sel aastal saime tähistada ka mitut juubelimaratoni ja osalejate tagasiside on olnud väga positiivne kogu sarjale. Tänan kõiki osalejaid ja toetajaid, kes oma panuse andsid ning ilma kelleta meil võitluste korraldamine võimalik poleks,” jagas Eilo tänusõnasid.