Tallinna rattamaratoni 47 km põhisõidu võitis sarja valitsev liider Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:39:20, kohe tema järel Rodzers Petaks (ZZK), Josten Vaidem (Fixus) ja Martin Loo, kelle kõigi lõpuaeg oli 1:39:21. Viiendale kohale tuli Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 1:39:23 ja kuuendale Toomas Lepik (Astro Baltics) ajaga 1:41:21.

„Juba alguses oli põnev. Väiksed singlid tulid kohe 2. kilomeetril - seal läks punt ribadeks ja sealt edasi panimegi väikse pundiga lõpuni välja. Väga pikkasid ja raskeid kohti ei olnudki rajal, kuid natuke oli ka ebaõnne - ühes mudases kohas käisin korraks külili, kuid sain kohe järgi, see oli natuke äkilisem hetk. Aga rada sobis mulle väga, samuti on mul finiš hea,” lausus Jõeäär, kes ootab nüüd põnevusega 6. Alutaguse Rattamaratoni starti.

Naiste põhisõidu esimese koha haaras endale samuti sarja liider Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) ajaga 1:53:33. Teisele kohale sõitis end Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 1:57:05 ja kolmandale Merili Sirvel (RR Siplased/Vitax) ajaga 1:59:47. Esikuuikusse mahtusid veel Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi) ajaga 2:00:02, Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 2:03:00 ja Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:06:11.

"Sõitsime suht pikalt Mari-Liisiga koos, aga mingi hetk panid mehed tempo peale. Ma küll kukkusin vahepeal, aga teda enda saba peale enam ei näinudki tulemas. Aga võit on kodus alles siis, kui finišijoon on ületatud, kuna kunagi ei tea mis võib enda või rattaga juhtuda või millal tuleb väsimusehetk,” kirjeldas Uibokand, kes plaanib ka võidumõtetega 6. Alutaguse Rattamaratoni starti minna.

Eesti Maastikurattasarja üldarvestuses jätkab meestest liidrikohal Gert Jõeäär ja naistest Janelle Uibokand. Võistkondadest on esikohal Veloplus ja naiskondadest jätkab liidrina Spordiklubi Rakke Naiskond.

Ka 17 km noorte- ja matkasõit pakkus põnevat finišit, kui Ron Rooni (Cfc Spordikkubi) ja Matthias Mõttus (Haanja Rattaklubi) ületasid üheaegselt finišijoone ajaga 34:33, naistest aga said 39:25 lõpuaja endale kirja Annabrit Prants (Spordipartner Racing Girls) ja Mairit Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond).

23. Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaheri sõnul läks korraldus igati hästi ja võistlusega võib ainult rahule jääda. „Midagi paremat ei saagi tahta. Täna oli väga palju spordi suurüritusi, mistõttu oli eriti suur rõõm näha, et rattamaratonil nii palju osalejaid oli ning üllatavalt palju tuli neid viimasel nädalal juurdegi. Ilmaga vedas meil samuti - kui algselt lubas ilmateade tugevat vihmasaju terveks päevaks, siis meie saime peamiselt ikkagi päikest,” rõõmustas Vaher, lisades, et eelnevate päevade vihma tõttu oli rada küll libe, kuid võistlejatele heaks katsumuseks.

Eesti Maastikurattasarja viimane etapp peetakse juba järgmisel laupäeval, 12. septembril, mil toimub 6. Alutaguse Rattamaraton.