Traditsiooniline Ülemiste järvejooks on alati alanud ja lõppenud Ülemiste veepuhastusjaama territooriumilt, ent tänavu maailma räsiva koroonaviiruse tõttu toimub jooksul mõningaid muudatusi. Veepuhastusjaama tõrgeteta toimimine on talllinlastele eluliselt oluline ning seda tuleb eriti praegusel ajal võimalike riskide eest kaitsta suurema tähelepanelikkusega kui muidu. Linlaste heaolu nimel toimub jooks tänavu alternatiivsel rajal, millest 8 km kulgeb siiski vahetult Ülemiste järve ääres.

48.jooksu ümber Ülemiste järve start ja finiš asuvad Järvevana tee 5 aadressil asuva Maru kontorihoone kõrval, kus asub ka võistluskeskus ning toimuvad ka lastejooksud. Distantsi pikkuseks on 14 km ja esimesed 5,7 km joostakse kergliiklusteedel, peale mida suundub järvering taas tuttavatele radadele Ülemiste järve kallastele. 300 m enne lõppu läheb rada samitaartsoonist välja Järvevana teel asuvasse finišisse

Juba 16.korda kuulub Ülemiste jooksupäeva programmi ka metsajooks, 5 km pikkuse metsajooksu start antakse 11.45 ja rajast pea pool kulgeb ka Ülemsite järve vahetus läheduses.

Lastejooksude stardid algavad Maru kontorihoone tagusel rohealal kell 11. Lastele on osalemine tasuta ja registreerimine algab kell 10.

Info ja registreerimine SIIN.