Avaveerandi 18:25 kaotanud Eesti koondis tuli Madridi Reali noortesüsteemi kuuluva keskmängija Henri Veesaare juhtimisel kiirelt mängu tagasi, kirjutab Basket.ee. Kui teisest mänguperioodist oli kulunud neli minutit, oli Veesaarel juba kaksikduubel koos (14 punkti + 10 lauda). Väljakuperemehed suutsid veerandi lõpus enesekindlamalt tegutseda ja pikale pausile siirduti Soome 38:32 juhtimisel.

Teist poolaega alustasid soomlased 5:0 minispurdiga, kuid Eesti sai agressiivse kaitse toel ka oma mängu käima ja tõi omakorda 11 vastuseta punkti, viigistades seisu 43:43. Otsustavale neljandikule mindi vastu soomlaste minimaalses 54:53 eduseisus.

Põhjanaabrid rebisid neljanda veerandi alguses uuesti viie punktiga ette, kuid eestlased suutsid püsida löögiulatuses. Tasavägine heitlus käis kuni viimaste minutiteni. Karl Markus Poomi tabavad vabavisked 40 sekundit enne normaalaja lõppu tõi tabloole eestlaste 72:71 eduseisu. Soomlaste kaotasid vasturünnakul palli ja teisel pool realiseeris Veesaar korvi alt kaks punkti (74:71). Alles jäänud 22 sekundi jooksul põhjanaabrid enam skoorida ei suutnud ja Kris Killingu hoolealused teenisid napi võidu.

Veesaar kogus kohtumise lõpuks võimsad 32 punkti, 18 lauapalli, 9 viskeblokeeringut ja 3 resultatiivset söötu. Karl Markus Poomi arvele jäi 22 ja Kaspar Clemet Kuusmaa tõi 8 silma.

Korduskohtumine peetakse juba homme kell 14.30 samuti Kisakallio treeningkeskuses.