Kohtumist alustas paremini Frank Lampardi juhendatav Chelsea, kelle ameeriklasest ründav poolkaitsja Christian Pulisic skooris juba mängu viiendal minutil. Sellega tegi 21-aastane jänki ka ajalugu, sest varem pole ükski tema rahvuskaaslane FA karikafinaalis väravat löönud.

Mäng hakkas Chelsea´l käest ära libisema aga 28. minutil, kui Gaboni koondise ründaja Pierre-Emerick Aubameyang oli täpne 11-meetri karistuslöögil. Eelnevalt oli ründeäss penalti ka ise selle välja teeninud, kui tema vastu tegi vea Chelsea kaitsja Azpilicueta.

67. minutil lõi Aubameyang enda ja Arsenali teise värava ning Mikel Arteta hoolealused asusid kohtumist 2:1 juhtima. Kõigest kuus minutit hiljem teenis Chelsea mängija Kovacic endale teise kollase kaardi ja ta saadeti platsilt minema. Rohkem väravaid mängus ei löödud.