MX1 klassis võitis etapi Gert Krestinov, MX2 parim oli kohalike rõõmuks Jörgen-Matthias Talviku ning kuninga tiitli viis teist aastat järjest Lätti Toms Macuks.

MX1 klassis olid kohal pea kõik Eesti parimad, kellele pakkusid konkurentsi kiired Läti sõitjad.

Avasõidu stardi võitis Gert Krestinov (Honda, Motoextreme), keda alguses survestas avaetapi Karksi-Nuias võitnud lätlane Matiss Karro (Husqvarna), kes veidi hiljem vea tegi ning ülejäänud distantsist heitlesid esikohale Krestinov ja teiseks tõusnud Harri Kullas (Honda, Pärnu MC). Hoolimata Kullase ponnistustest suutis Krestinov pea külmana hoida ja napi võidu võtta. Karro ületas lõpujoone kolmandana ja siiani operatsioonist toimuv ja seoses sellega väheste sõidutundidega Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) oli neljas.

Teises sõidus sai stardist kõige paremini avasõidustardis kukkunud ja lõpuks viienda koha saanud lätlane Toms Macuks (KTM), kes vaikselt konkurentidega vahet kasvatades sõidu ka lüpuks võitis. Stardist esikuuikus minema saanud Kullas möödus järjest konkurentidest ning tõusis teiseks ja suutis ka liidriga vahet lõpus vähendada, kuid seekord sellest ei piisanud. Krestinov kerkis sõidu edenedes kolmandale kohale ning talle sellest piisas, et etapi esikoht taskusse pista. Seetõttu noormees väga ei riskinud ja ületas lõpujoone kindlal kolmandal kohal.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Pärnu etapi 1-punktise eduga Kullase ees Krestinov, Macuks tõusis tänu teisele sõidule poodiumi madalaimale astmele.

Esimesel etapil MX2 klassis võidutsenud Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, Pärnu MC) ei andnud avasõidus konkurentidele erilist sõnaõigust ja võitis sõidu samuti kindlat minekut näidanud Hardi Roosioru (KTM, KTM Racing Estonia) ees. Sama kindel oli ka kolmas koht, mille saavutas Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), kellele järgnes väikse kukkumise läbi teinud valitsev Eesti meister Priit Rätsep (Honda, HRC Eesti Racing Team).

Teises sõidus Talvikul aga nii kergelt ei läinud, kuna ta pidi terve sõidu Rätsepaga ratas rattas kihutama ning ka seekord näitas üks Eesti tulevikulootuseid külma närvi ja edestas Rätsepa pooleteise sekundiga. Roosiorg sõitis enamus sõidus uhkes üksinduses ja võttis sellest sõidust kolmanda koha.

Talvikule kuulus seega maksimumpunktidega etapivõit, Roosiorg oli teine ja Rätsep kolmas.

Samades sõitudes osalenud noorte MX125 klassi etapivõidu võttis Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing), kes oli avasõidus soomlase Sampo Rainio (Husqvarna, Tihemetsa MK) järel teine, kuid võitis viimase võidukihutamise. Rainio kemples teises sõidus tsikli elektrimuredega, kuid suutis siiski teiseks tulla, mis andis talle etapi kokkuvõttes teise koha. Kolmas oli seekord leedulane Arnas Vedluga (KTM), kes oli sõitudes viies ja kolmas.

85cc klassis võidutses pärnakate suureks rõõmuks ka avaetapil poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC). Kui avasõidust tuli talle kindel võit Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme) ja lätlase Markuss Ozolinsi (Husqvarna) ees, siis teises saabus lahendus alles viimasel ringil, kui liidrina kihutanud Ozolins kukkus samas kohas, kus avasõidus ja teda jälitanud Pärn tõusis esimeseks ja võitis ka teise sõidu. Kuna esiduo vahe jälitajatega oli väga suur, siis oli Ozolins siiski kindlalt teine ning Uigale kuuluse seekord kolmas koht.
Kahe sõidu kokkuvõttes võidutses Pärn, Ozolinsi ja Uiga ees.

Väikseimas 65cc klassis jätkab võidulainel Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kes võttis Pärnust ülivõimsalt maksikumpunktid. Mõlemas sõidus heitlesid teisele kohale klubikaaslased Sõmerpalu motoklubist Kaspar Uibu (Yamaha) ja Tanel Leoki poeg Travis (Husqvarna) ning seekord osutus kummaski napilt paremaks Uibu, mis andis talle kokkuvõttes Kuuse järel ja Leoki ees teise koha.

Viimases meistrivõistluste klassis kihutasid veteranid ja seal võitis nagu ka avaetapil mõlemad sõidud Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK). Kummaski sõidus järgnes talle Allan Vierland (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ning kolmandaks tuli Reemo Veski (Yamaha, AYR Racing Team), tema oli sõitudes vastavalt neljas ja kolmas.

Samades sõitudes osalenud 50+ sõitjad osalesid kohalikele karikatele ja seal sõitsid end esikolmikusse nagu ka Karksi-Nuias Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), soomlane Peetri Tuukkanen (Yamaha, Tihemetsa MK) ja Argo Laherand (Yamaha, Lääne MK) ees.

Koos veteranidega rajal olnud naistest oli esikolmik samuti identne Karksi-Nuia võistlusele, kui parimaks osutus leedu neiu Adrija Skudutytele (KTM), kellele järgnesid Teele Raja (Honda, HRC Eesti Racing Team) ning võitja õde Agilija (KTM).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud MX Hobi klassis võidutses üle pika aja rajale tulnud Ardo Kaurit (Yamaha, AYR Racing Team), teise koha sai teist etappi järjest Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK) ja kolmanda avaetil võidutsenud Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK).

Päeva lõpetas legendaarne “Pärnu Kuningas” võidukihutamine, kus osalesid MX1, MX2 ja MX125 sõitjad. Pärnu motoklubi mehed olid sõitjatele üllatuse valmistanud, kus sportlastel tuli esmakordselt kihutada lühemal rajal ning sõidu jooksul tuli läbida ka rallikrossist tuntud “joker lap”. Sõidu võitis teist aastat järjest Macuks, kes läbis pikema “joker lapi” sõidu alguses ning kuna sõidu liider Karro ja teisena sõitnud Krestinov läibisid “jokeri” sõidu viimasel ringil, siis Macuks suutis vahepeal kaotatud aja tagasi teha ning esimesena ruudulise lipu alt läbi sõita. Karrole kuulus teine koht ning Krestinov pidi napilt alla jääma ka samuti sõidu esimeses osas “jokeri” läbinud Andero Lusbole (Husqvarna, Kagu MK).

Päeva keskel toimunud mees-mehe vastu sprindivõistlusel sõitsid end esikolmikusse Karro, Krestinov ja Kullas.

Täna algab võistluspäev kell 11.05 kui Pärju Lennuvälja Motopark on külgvankrite ja quadide päralt. Vankritel on stardis kohalik Kert Varik, kes saavutas eelmisel aastal MM-il kuuenda koha ning tänavu on tal uueks korvimeheks soomlane Lari Kunnas, lisaks on stardis eelmisel aastal koos hollandlase Etienne Baxiga maailmameistriks tulnud lätlane Kaspars Stupelis, kes on hetkel eestlase Gert Gordejevi korvimeheks. Quadidel näitab aga maailmaklassi minekut viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar.