Veel eelmisel aastal Inglise esiliigas mänginud Sheffield tõusis 47 punkti peale ja seitsmendaks, kukutades Tottenhami 45 punktiga üheksandaks.

Mänguskoor avati 31. minutil, kui sihile jõudis Norra poolkaitsja Sander Berge. Kaks minutit hiljem sahistas võrku Harry Kane, kuid Tottenhami värav tühistati VAR-iga, kuna eelnevalt oli jõudnud pall puutuda Lucas Moura kätt.

69. minutil suurendas Sheffieldi edu kaheväravaliseks kuus minutit varem vahetusest sekkunud prantslane Lys Mousset ning 84. minutil tegi šotlane Oliver McBurnie juba seisuks 3:0. Tottenhami ainsa reeglitepärase värava lõi Kane Son Heong-mini söödust alles 90. minutil.

Kell 22.15 algas kohtumine juba meistritiitli kindlustanud Liverpooli ja kindlalt teisest kohast kinni hoidva Manchester City vahel.