“Pärast F1 karjääri lõpetamist aastal 2001 mõistsin ma peagi, et ma pole valmis autospordist igaveseks loobuma,” ütles Häkkinen ajakirjale Autosport, “Mercedes-Benz pakkus mulle täpselt õigel ajal võimalust testida DTM autot. Ma nägin kohe, et ma naudin endiselt võidusõitu. Mu ringiajad olid samal tasemel ala spetsialistidega.”

Soome vormeliäss ei ole pidevalt autospordiga tegelenud aastast 2001. Ta võistles ühel DTM sõidul Mercedesega enne motospordist loobumist. Oktoobris pakuti Häkkinenile uut võimalust Mercedese DTM autot testida. Häkkinen sai konkurentsivõimelisi aegu ja tõestas endale, et on valmis autosporti naasma.

“Ma tean muidugi, et pean enne esikohtade pärast võitlema asumist DTM autoga harjuma. C-klassi AMG-Mercedes on igal juhul suurepärane auto ja ma tahaksin juba varsti olla pidevalt konkurentsivõimeline. Olen eriti õnnelik, et naasen Mercedese juurde — olen tagasi, aga ma ei ole kunagi päriselt lahkunud.”

“Oleme õnnelikud Mika otsuse üle sõita DTM sarjas,” ütles Autospordile Mercedes-Benz Motorspordi asepresident Norbert Haug.