Kokku osalevad Miss Valentine´i rühmkava võistlusel kaheksa riigi naiskonnad. Paljudele neist on tähtsad kontinendi meistrivõistlused veel ees, nimelt selguvad mai lõpuks kõik Tokyo olümpiamängudele sõitjad. Unistus olümpiakohast elab edasi ka Eesti neidudes, kelle ridades on mitu võimlejat kahe hooaja vahel vahetunud.

„Meie tänavune kava on tehniliselt palju raskem, kui oli eelmise aasta oma,“ rääkis Eesti koondise liige Laurabell Kabrits. „Uue koosseisuga teeme trenni alates detsembri lõpust. Kuigi oleme saanud kenasti harjutada, tulid täna pallikavas sisse tõsised vead, nii et kahjuks ei läinud nii, nagu planeerisime,“ ütles Kabrits, lisades, et vigade põhjus on teada ning pühapäevases finaalis soovivad nad näidata palju edukamat katset. Eesti naiskonda kuuluvad lisaks 20-aastasele Kabritsale 17-aastased Carmely Reiska ja Arina Okamantšuk ning 16-aastased Alina Vesselova ja Evelin Naptal.

Ent juba homme alustavad 30 tippvõimlejat jahti iluvõimlemise GP-etapi esikohtadele. „Koroonaviirus meie võistluste taset väga palju alla viinud ei ole, kuigi Hiina ja Malaisia delegatsioonid loobusid,“ sõnas Miss Valentine´i peakorraldaja Janika Mölder. „Kahjuks, nii nagu luureandmed ka rääkisid, teatas oma loobumisest vigastuse tõttu valitsev maailameister Dina Arverina. Kuid tema kaksikõde, MM-il mullu mitmevõistluses hõbemedali võitnud Arina Averina on kohal, nii nagu paljud teisedki maailma tippu kuuluvad ja olümpiamängudeks valmistuvad iluvõimlejad,“ sõnas Mölder.

Eesti koondist esindavad kodusel suurvõistlusel Viktoria Bogdanova, Carmen Marii Aesma, Melany Keler ja Polina Muraško.

„Ootame kõiki võimlemissõpru ja ka niisama spordihuvilisi nii homme kui ka pühapäeval Tartu Ülikooli spordihoonesse. Tipptasemel võimlejad pakuvad erakordse elamuse, seda võin ma küll lubada,“ lausus Mölder.

Miss Valentine´i võimlemisturniirist võtab osa üle 900 võimleja, 80 kohtuniku ning 180 treeneri.

Iluvõimlemise GP-etapi ajakava

Laupäev, 29. veebruar

Kell 16.30 - eelvõistlused

Pühapäev, 1. märts

Kell 17.30 – rõngakava finaalid

Kell 17.55 – pallikava finaalid

Kell 18.40 - kurikakava finaalid

Kell 19.05 – lindikava finaalid