Tingimused Rwandas on eurooplaste jaoks ekstreemsed. Kuumus varjus 30 kraadi, lõõskava päikese käes kaugelt üle selle. Esimene etapp (114 km) sõideti Kigali ümbruses, mis asetseb 1400 – 1600 meetri kõrgusel merepinnast. Palavus, hapnikupuudus ning teravad tõusunukid – jube kombo, vahendas Baltic Chain Cycling.

Etapivõidu teenis kurnavates oludes Kasahstani rattur Jevgeni Fjodorov (Vino – Astana Motors), kelle edu lähima ohustaja, Eritrea koondislase Henok Mulueberhani ees oli 15 sekundit. Finiš oli mäkke. Pisut lühem kui kilomeetrine tõus, aga üsna järsk.

Taaramäe lõpetas neljamehelises grupis võitjast 31 sekundit hiljem, saades etapil 14. koha. Eurooplasi mahtus Taaramäe ette vaid üks, šveitslane Patrick Schelling (Israel Start-Up Nation) oli 26 sekundilise kaotusega kuues. Finišis oli Taaramäe sedavõrd küpse, et kosumiseks tuli mitmeid minuteid asfaldil istuda. Silme eest oli must. Oma tiimi meestest oli Taaramäe ülekaalukalt parim.

Velotuur kestab kaheksa päeva ehk 1. märtsini. Mullu lõpetas Taaramäe Rwanda tuuri üldarvestuses teise kohaga.