Kõik pilgud olid avapäeval pööratud kergekaalu ehk kuni 64-kilogrammiste veerandfinaali lahingutele, kus oma paremust pidid tõestama kõik suuremad favoriidid. Eriti suure tähelepanu all oli muidugi esimest korda täiskasvanute vanuseklassis võitlev Semjon Kamanin.

Varasematel aastatel noorte seas puhta töö teinud Kamanin näitas, et on lahinguteks meeste keskel valmis, lõpetades matši Martin Stihharevitši vastu juba teises raundis.

Samas kaalus juba aastaid medaleid korjanud Hendrik Kont ning Stanislav Perfilov sammusid mõlemad samuti poolfinaali. Esimene alistas Rustam Gurbanovi kohtunike ühehäälse 5:0 otsusega, teine pääses napilt, olles Vitali Tsemenkevitsist üle punktidega 3:2.

Võistlused jätkuvad täna kell 13, kui algavad poolfinaalid. Kokku peetakse kuni 19-aastaste - ja täiskasvanute vanuseklassis 27 matši.

Etteruttavalt võib öelda, et täiskasvanute seas saab kaasa elada neljale tõelisele superlahingule. Kui veerandfinaal käis Semjon Kamaninile lihtsalt, siis nüüd astub talle vastu Tartu esipoksija Hendrik Kont. Mehed pole varasemalt kohtunud ning saab näha, kas peale jääb
juba aastaid selles kaalus poodiumile jõudnud Kont või noor lootus Kamanin.

Vägev lahing saab toimuma ka teises poolfinaalis, kus mitmeid varasem mitmekordne hõbedamees Stanislav Perfilovile astub vastu väga tugev Valeri Tšernoglavski.

Põnev saab olema näha ka legendaarse Ainar Karlsoni ning kõvasti areneva Mario Jelle vastasseisu. Raskekaalus võitlev Karlson asub sel korral püüdma juba oma 14. meistrivõistluste kuldmedalit.

Täna astuvad ringi ka kaks koondise esinumbrit - Pavel Kamanin ning Stiven Aas. Mõlemal mehel on teha kõvasti tööd, et jõuda finaali, sest vastased pole kergete killast. Kamanin kohtub Juri Stepanoviga, Aas suurkonkurendi Igor Veressoviga.