Esimeses setis pääses Nadal 5:3 juhtima, aga Thiem suutis servimurdega vastata. Esimene sett läks lõpuks kiiresse lõppmängu, kus austerlane oli parem 7:3.

Sarnaselt esimesele setile pääses ka teises hispaanlane murdega ette. Nadal juhtis 4:2, aga seejärel võitis Thiem omakorda kolm geimi järjest. Taaskord läks sett kiiresse lõppmängu, mille kangutas jällegi enda kasuks maaailma viies reket 7:4.

Kolmanda seti ainsat murret sai näha kümnendas geimis, kui Nadal austerlase pallingu murdis, võites seti 6:4. Neljandas setis oli Thiemil 5:4 seisul võimalus oma servil kohtumine ära otsustada, aga Nadal tuli otsustaval hetkel mängu tagasi. Juba kolmandat korda otsustati seti võitja kiires lõppmängus. 4:6 seisult suutis Nadal kaks matšpalli päästa, aga seejärel võttis Thiem ikkagi oma, võites järgmised kaks punkti.

Maratonkohtumine kestis kokku 4 tundi ja 14 minutit.

Viimati jäi Rafael Nadal suure slämmi turniiril nelja parema hulgast välja tunamullusel Austraalia lahtistel. Toona jäi tema laeks samuti veerandfinaal.

Poolfinaalis kohtub Thiem maailma seitsmenda reketi Alexander Zvereviga. 22-aastane sakslane oli 1.6, 6:3, 6:4, 6:2 parem šveitslasest Stan Wawrinkast (ATP 15.). Teise finalisti selgitavad välja Novak Djokovic (ATP 2.) ja Roger Federer (ATP 3.).