Kvitova võidunumbrid olid 6:7 (4:7), 6:3, 6:2. Teises setis tegi tšehhitar seejuures otsustavad murded pärast 3:3 viigiseisu seitsmendas ja üheksandas geimis.

Mõlemad mängijad olid kohtumise jooksul servi hoidmisega hädas - murdevõimalusi oli kokku lausa 28 ja murdeid tehti 12, neist kaheksa Kvitova poolt.

"Ma ei tea, kuidas ma oma mängu leidsin. Ma lihtsalt jätkasin võitlemist. Teadsin, et see kohtumine saab olema raske," tunnistas tšehhitar üle kahe tunni kestnud matši järel.

Kvitova järgmine vastane tuleb paarist Ashleigh Barty - Alison Riske.

Alles 15-aastane Coco Gauff (WTA 67.) ei suutnud veel suurel slämmil veerandfinaali murda, kaotades 14. asetusega Sofia Keninile võidetud avaseti järel tulemusega 7:6 (5), 3:6, 0:6.

Kenini järgmine vastane on tuneeslanna Ons Jabeur (WTA 78.), kelle edukas turniir jätkus 7:6 (4), 6:1 võiduga hiinlanna Wang Qiangi (WTA 29) üle.

Anett Kontaveit (WTA 31) peab oma veerandfinaalmängu poolatari Iga Swiateki (WTA 56) vastu ööl vastu esmaspäeva Melbourne Arenal kõige varem kell 03.30 (Eesti aeg). Enne seda kell 02.00 algab üks kohtumine, mille osalised pole veel teada.

Meeste üksikmängus jõudis esimesena veerandfinaali kanadalane Milos Raonic, kes alistas Marin Cilici 6:4, 6:3, 7:5. Maailma edetabelis 35. kohal asuv Raonic lõi koguni 28 ässa.

Kaheksa parema hulgas kohtub ta tiitlikaitsja Novak Djokoviciga, kes mängis üle Diego Schwartzmani 6:3, 6:4, 6:4.