Avasetis lasi Kontaveit murda oma esimese ja viienda servigeimi ning kaotas seti 3:6. Teises setis suutis eestlanna aga Bertensi pallingu murda kolm korda järjest, pääses 5:1 ette ja sai setivõidu 6:2.

Otsustav sett oli kõige tasavägisem ning seal tuli mängu saatuse otsustanud murre viimases geimis, kus Bertens kasutas ära oma teise murdepalli. Enne seda oli kolmandas setis murdevõimaluseni jõudnud korra vaid Kontaveit.

Kontaveit lõi kaks tundi ja kolm minutit kestnud matšis kolm ässa, tegi kolm topeltviga ja realiseeris kuuest murdepallist kolm. Kümme ässa löönud Bertens sai samuti kuus murdevõimalust ja kasutas neist ära neli. Eestlanna esimese servi õnnestumise protsent oli 65 hollandlanna 58 vastu, kuid teiselt servilt sai Kontaveit 33-st punktist vaid üheksa (27%).

2020 Brisbane International, Tennis, Brisbane, Australia, Jan 7

Kontaveit ja Bertens olid seni omavahel kohtunud kolmel korral. Esimese omavahelise duelli kallutas Kontaveit 2016. aastal New Havenis 6:3, 6:4 enda kasuks, kuid kaks järgmist matši on lõppenud hollandlanna võiduga.

Bertens jäi 2017. aastal 6:4, 3:6, 6:1 peale Gstaadis ning 2018. aastal 6:3, 2:6, 6:3 Cincinnati Mastersil.

Bertensit ootab veerandfinaalis kohtumine endise maailma esireketi Naomi Osakaga (WTA 4.).