Ameerika jalgpalli liiga NFL järjekordne põhihooaeg sai otsa, Coltsil läks halvasti, play-off’i ei jõutud, ja Hundi hooaeg oli pehmelt öeldes kesine.

Esmalt Coltsist. Võimalusi play-off’i jõuda oli ja kui arvestada, et meeskonna staar, mängujuht Andrew Luck, riputas kaks nädalat enne hooaja algust kiivri varna, sest keha ei pidanud valule vastu, siis läks isegi hästi – tema asendaja Jacoby Brissett vedas kenasti välja.

Margus Hundil ei sujunud mäng algusest peale ja august ta välja ei roninudki.

AFC lõunadivisjon oli äärmiselt tugev ja tihe – play-off’i jõudsid nii Houston Texans (10 võitu, 6 kaotust) kui ka Tennessee Titans (9 – 7), Coltsil (7 – 9) jäi pisut puudu. Need valusad ja mõttetud kaotused... Kahel puhul saadi tappa vanameister Adam Vinatieri andestamatute möödalöökide tõttu, kuuel korral kaotati vähem kui kaheksa punkti ehk ühe skooriga...

Hundi hooaeg oli arusaamatu. Mullu tunnistasid Coltsi treenerid ja juhid eestlasest kaitseliini keskmise mehe – defensive tackle’i – kaitse tugisambaks ja kindlaks algrivistuse meheks, kuid juba mõne mängu pärast suunati ta varumeeste pingile. Hundil ei sujunud mäng algusest peale ja august ta välja ei roninudki.

Arvud räägivad enda eest. Eelmisel aastal murdis ta vastase mängujuhte maha viiel korral ja ründajate peatamisi tagapool palli mängupanemise joont (tackle for loss) kogunes 13, mis oli NFL-i üks kõrgemaid näite. Tänavused numbrid: null ja null. Vastaste peatamisi kokku: mullu 30, tänavu 17. Platsil oldud aeg: mullu 69% mänguepisoodidest, tänavu 42%.

Lepingust, kuhu olid sisse kirjutatud preemiasummad, nähtub, mida Hundilt oodati. Kaheksa vastaste mängujuhi mahamurdmist toonuks talle peale 5,1 miljoni sisse veel 500 000 dollarit.

Hundi leping lõpetatakse?

Novembri keskel ERR-ile antud intervjuus tunnistas ka Hunt, et hooaja alguses oli ta kesine, kuid lootis, et ühel hetkel hakkab paremini minema nii mänguliselt kui ka statistiliselt. Ei hakanud.

Fännide ja Coltsi tegemistest kirjutava meedia arvamus on ühene: Hunt oli lõppenud hooajal Coltsi üks suuremaid, kui mitte suurim pettumus.

Paraku on Hundi kaheaastane leping selline, et Colts võib selle pärast esimest hooaega katkestada, millega jääks järgmise aasta töötasu 4,5 miljonit dollarit saamata.

Portaal Stampedeblue ütles otse, et Hundi asemele peaks kaitseliini keskele leidma uue mehe ja tark oleks ta värvata draftist, sest vastasel korral tulemust ei tule.

ColtsWire tõi esile kuus mängijat, kes tuleks meeskonnast minema saata, ja esimene neist oli Hunt. „Temaga saaks lepingu muretult lõpetada ja sellega ei kaasneks mingeid kulusid. Hunt esindab kaitseliinis veteranide kogemust, ent tänavu polnud ta kaugeltki nii edukas kui eelmisel aastal. Coltsi oleks aeg leida samale positsioonile noor talent ja ta tuleks võtta draftis vara, esimeses-teises ringis.”

Nüüd pole muud, kui oodata Coltsi otsust. Kui Hundile otsustatakse anda hundipass, siis võib mõni teine klubi talle lepingut pakkuda, kuid vaevalt töötasuga 4,5 miljonit dollarit.

Kas loetud artikkel vastas Teie ootustele?
Ei ole üldse rahul Olen väga rahul