Oravalt pärit keskblokeerija Andri Aganitsa klubi kaotas esimesed geimid 20:25 ja 18:25, ent võitis kolm järgmist 25:23, 25:22 ja 20:18. Lõpp oli väga dramaatiline, Maaseik juhtis 7:4, seejärel spurtis Zeniit Maksim Mihhailovi serviseeria toel ette 9:7, juhiti veel ka 12:10. Matšpallideni jõudis esimesena aga Maaseik, esimene ei õnnestunud, teine mitte, kolmaski, ka neljas... Seisul 18:18 sai tõste Aganits ja põrutas palli blokist auti ning järgmise matšpalli Maaseik lõpuks realiseeris.

Aganits tõi kokku 8 punkti (+6; rünnak 47%), Maaseiki suurim sangar oli lõpus ülikindlalt tegutsenud Jelte Maan. Protokolli kantud 20 punkti ei peegelda kaugeltki seda, kui palju ta võistkonnale andis igas mõttes. Äsja klubide MM-il pronksi saanud Zeniidi staaridest jäi Mihhailovi arvele 29 ja Tsvetan Sokolovi kontosse 25 silma. Hiljuti seksuaalse ahistamise pärast skandaali sattunud Earvin N'Gapeth istus esialgu pingil, küll aga oli ta platsil viienda geimi otsustavatel hetkedel.

Maaseik juhib C-gruppi kahe võiduga.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Meistrite liiga D-grupis läksid vastamisi Robert Tähe koduklubi Perugia ja Timo Tammemaa tööandja Tours. Perugia võttis 3:0 võidu, geimid neile 32:30, 25:19, 25:18. Tammemaa isiklikule kontole kogunes 5 punkti (rünnaks 7st 5), Täht pääses vaid vahetusest servima ega avanud punktiarvet. Perugial on kaks võitu, Toursil kaks kaotust.

B-grupis juhtus aga paras üllatus, kui Gheorghe Cretu juhendatav Kemerovo Kuzbass alistus võõrsil Ljubljana ACH-le 2:3. Kemerovol on nüüd kirjas võit ja kaotus.

CEV Cupi 1/16-finaali avamängus seljatas Istanbuli Galatasaray Libereci Dukla 3:1, Oliver Venno tõi võitjatele 25 punkti (+16; 60%). Markkus Keele leivaisa Lindemans Aalst oli skooriga 3:0 üle Doetinchemist.